برنامه های خوبی برای محرومیت زدایی داریم/ سپاه و بسیج به مسئولان برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان کمک می کنند

سردار سلیمانی:
برنامه های خوبی برای محرومیت زدایی داریم/ سپاه و بسیج به مسئولان برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان کمک می کنند
شنبه 1400/02/04 - 08:01
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برنامه های خوبی برای محرومیت زدایی داریم، گفت: سپاه و بسیج به مسئولان برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان کمک می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار بسیج در چابهار، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت زدایی و سازندگی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: عملکرد سپاه و بسیج در عرصه محرومیت زدایی و سازندگی در استان سیستان و بلوچستان یک عملکرد بسیار بلند و مفصلی است که مردم از این عملکرد اطلاع دارند و در اقسا نقاط کشور از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.


وی با اشاره به اینکه ما از این اقدامات و عملکرد رضایت نداریم، افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب بر این است که باید به مناطق محروم به ویژه استان سیستان و بلوچستان توجه بیشتری شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: برنامه‌های خوبی برای محرومیت زدایی به ویژه در مناطق حاشیه شهر‌ها و محلات داریم و در این راستا، ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و مستضعفان حاشیه شهر‌های استان در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: پروژه مراد آباد با هدف محرومیت زدایی و کمک به مسکن نیازمندان در شهرستان چابهار آغاز شده است و امیدواریم با توافق دولت بتوانیم در سایر مناطق استان پروژه‌ها را آغاز کنیم.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: در زمینه سازندگی در استان نیز بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان و بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین برنامه‌هایی در زمینه اشتغال، کار آفرینی، برنامه‌های خوبی را دنبال می‌کنند که ان‌شا الله همه رده‌های انقلاب اسلامی در سپاه اعم از قرارگاه قدس نیروی زمینی و سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و سازمان بسیج تلاش خود را جهت کاهش مشکلات مردم مضاعف خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه ایران اسلامی یکی از راهبردی‌ترین سرزمین‌های جهان است، به همین جهت در مسائل بین المللی و مسائل منطقه‌ای تاثیر گذار است، ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان و سواحل مکران یکی از اصلی‌ترین سرزمین‌های این منطقه راهبردی به واسطه حضور در شاه راه بین المللی و دریای عمان است که ۶۰ درصد از منابع انرژی جهان از منطقه پیرامونی خلیج فارس تامین می‌شود.

وی افزود: این استان یک منطقه بسیار راهبردی به جهت دست رسی به عمق منطقه آسیا از سوی بیگانگان است که به این منطقه چشم طمع داشته و دارند و البته تاثیر راهبردی در جهان اسلام و در سطح بین المللی دارد.

سردار سلیمانی اظهار داشت: کاری را که آغاز کرده‌ایم با همکاری دولت و وزارت مسکن و شهر سازی است و کار‌های گسترده بسیاری در امر تامین زیرساخت‌های استان انجام و کار‌های بسیاری در دستور کار است.

وی اظهار داشت: سپاه و بسیج به کمک مسئولین استانی و وزارت خانه‌های کشور آمده‌ایم که مشکل حاشیه نشینی در این استان حل شود و مذاکرات و گفتگو‌های ما مبنی بر این است، که با پای کار آوردن تمام ظرفیت‌ها بتوانیم این مشکل را حل کنیم و در خدمت مردم به ویژه مردم حاشیه نشین باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پروژه ساخت مسکن که از نیمه اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است پیشرفت خوبی داشته است ما این کار را تقویت می‌کنیم تا سرعت انجام پروژه افزایش یابد و بتوانیم در موعد زمانی کمتر از یک سال کار را به اتمام برسانیم./ بسیج نیوز
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.