بسیج برای انجام کارهای بزرگ آماده است/ همه باید برای ارتقا معیشت مردم کمک کنند

سردار سلیمانی در جلسه سازماندهی حاشیه شهر چابهار:
بسیج برای انجام کارهای بزرگ آماده است/ همه باید برای ارتقا معیشت مردم کمک کنند
شنبه 1400/02/04 - 07:57
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج برای انجام کارهای بزرگ آماده است و باید از ظرفیت اساتید؛ دانشگاه ها و خیرین در راستای بهداشت، آموزش و ارتقا معیشت مردم کمک گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ با حضور سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و هیئت همراه  با هدف رفع محرومیت زدایی و احداث پروژه‌های محرومیت زدایی توسط سپاه و بسیج جلسه ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی حاشیه روستای مرادآباد شهرستان چابهار در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 
سردار غلامرضا سلیمانی در این جلسه با تشکر از زحمات مسئولین در جریان راه اندازی پروژه های چابهار گفت: خدا را شاکریم با همت سپاه و بسیج یکی از نقطه نظرات رهبر معظم انقلاب و با پیگیری های ایشان در استان سیستان و بلوچستان کلید خورد.
 
وی با تاکید بر این مطلب که این نهاد مقدس با انگیزه اعتقادی برای احداث پروژه های محرومیت زدایی وارده شده است افزود:  انگیزه ما فقط  خدمت به مردم سیستان و بلوچستان است چرا که هیچ خدمتی در ایران برتر و با لاتر از خدمت به حاشیه نشینی در این استان نیست.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: بسیج بزرگترین تشکیلات مردمی است و این فرصتی برای ما است و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.
 
وی ادامه داد: مسئولان استانی با دست در دست هم گذاشتن باید در راستای حل مشکلات حاشیه نشینی آستین همت بالازده و طرح مقابله با حاشیه نشینی را علاوه بر چابهار در شهرستانهای زاهدان و زابل و نیز کل استان اجرا کنند.
 
سردار سلیمانی گفت: بسیج برای انجام کارهای بزرگ  آماده است  و امروزه کمیته امداد در کنار سپاه 50 هزار واحد مسکونی را در دست اجرا دارد  و باید از ظرفیت اساتید دانشگاهها و خیرین در راستای آموزش بهداشت، ارتقا معیشت مردم کمک گرفت و این اقدامات رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب را به دنبال خواهد داشت.
 
فرماندار شهرستان چابهار در این جلسه با اشاره به این مطلب که در حاشیه شهر ۷۰ هزار نفر در ۱۴ سکونتگاه غیر رسمی سکونت دارند، گفت: بسیج و سپاه در ساماندهی حاشیه نشینی نقش و حضور پررنگی داشته است.

رحمدل بامری، افزود:  شهرستان چابهار ظرفیت‌ها و ظرافت‌های طبیعی خاص خود را دارد و خدماتی هم که نظام جمهوری اسلامی در این منطقه ارزانی داشته، مختص این شهرستان است.

وی با اشاره به این مطلب که در راستای حل معظل حاشیه نشینی باید مسئولان همت کنند تا در مناظق دیگر شهر مانند جنگوک مشکل حاشیه نشینی رفع شود.
 
این مسئول با تاکید بر این مطلب که مشکلاتی هم که در این شهرستان وجود دارد خاص خود چابهار است و شاید در نقاط دیگر کمتر دیده شود یا به طور کلی وجود نداشته باشد، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب دو کلید واژه عظیم شامل تنگه احد را برای سیستان و گنج پنهان را برای سواحل مکران به کار برده اند که از این قِبَل خدمات اساسی در توسعه بندر، منطقه آزاد، پتروشیمی، فولاد، دریا محوری، ترانزیت، تجارت و مرز و دیگر حوزه‌ها ارائه شده است.

این مسئول ادامه داد: یکی از مشکلات همیشگی این شهرستان، بیماری صعب العلاجی به نام حاشیه نشینی است که با همت و تلاش در سطح ملی و به ویژه تاکید رهبری، پیگیری دولت به خصوص در وزارت راه و شهرسازی شاهد تحولاتی در این بخش هستیم.

بامری ادامه داد: بسیج و سپاه نیز در این رابطه نقش و حضور پررنگی داشته اند، با پیگیری‌هایی که در سطح استان انجام شده است، یکبار برای همیشه این بیماری درمان خواهد شد که امیدواریم مردم از این ظرفیت به شکل بهینه‌ای استفاده کنند.

به گفته وی، ۱۴ سکونتگاه غیر رسمی در این شهرستان وجود دارد که ۷۰ هزار در آن سکونت دارند که به منظور ساماندهی آن بنیاد مسکن و ستاد بازآفرینی شهری در حال انجام خدمت هستند.

فرماندار چابهار ابراز امیدواری کرد: با تلاش و عزم جدی و ملی برای همیشه شاهد رفع مشکل حاشیه نشینی در کشور و به ویژه چابهار باشیم.

معاون راه و شهرسازی چابهار نیز در این جلسه گفت: جنس حاشیه نشینی در این شهرستان از جنس محلاتی و متفاوت است .
 
عبوری بیان کرد: در سکونتگاههای غیر رسمی این شهرستان مثل جنگلوک و مرادآباد و میرآباد متفائت است،و به واسطه شکل گیری منطقه آزاد و پالایشگاه به این منطقه از شهر هجوم آوردند و حاشیه نشین شدند و قرار بر این شد که هزار واحد مسکونی برای این افراد احداث شود.
 
وی با تاکید بر این مطلب که این پروژه با ظرفیت بسیج سازندگی آغاز شده است و پروژه های ناتمام بصورت جهادی و اجرایی و تکمیل خواهد شد.
معاون راه و شهر سازی چابهار با تاکید به فریز کردن منطقه و جلوگیری از افراد حاشیه نشین  تصریح کرد: برای کاهش آمار افراد حاشیه نشین باید ساکنین به صورت دقیق شناسایی و در زمان آماده سازی واحدهای مسکونی به این افراد تحویل شود.
 
وی ادامه داد: کودکان کار، زنان بد سرپرست و بی سرپرست، دانش آموزان بازمانده از تحصیل،و بیکار از مشکلات حاشیه نشینی است که نباید از آنها غافل شد .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.