ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده است/کردستان بخش مهمی از هویت مقاومت ملی ملت بزرگ ایران است

سرلشکر سلامی:
ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده است/کردستان بخش مهمی از هویت مقاومت ملی ملت بزرگ ایران است
سه شنبه 1399/12/19 - 08:07
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه گفت: کردستان سرزمین مقاومت و بخش مهمی از هویت مقاومت ملی ملت بزرگ ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دهمین پاسداشت جهاد و مقاومت که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد اظهار داشت: هیچکس باور نمی کرد که به سرعت پیامبر اکرم با بشارت خود بتواند از درون دره های تاریک مکه برخیزد و در مقابل قلیل مستضعفانی که با شعائر اسلامی برای تغییر صفحه زمین و بشارت برای دنیایی پر از معنویت و اخلاق برخواسته بودند به سرعت جهان را فرا بگیرد و امپراطوری های بزرگی را در هم بشکند.


وی گفت: هرگاه اسلام طلوع کرد همه ی مشرکان در مقابل آن صف آرایی کردند تا نور خدا را خاموش کنند اما هر بار خداوند نور خود را بیشتر کرد و امروز هم مفتخریم که در جمع مردمان شریف و عزیز و کریم کردستان هستیم.

وی ادامه داد: مردمان کردستان به طبیعت این سرزمین شبیه هستند، مردمانی رفیع با قامت هایی برافراشته، قلب هایی سرشار از ایمان، روح هایی لطیف، مهربان با طراوت و با نشاط همانند طبیعت آن جاری و در حیات ایران همانند رودخانه هایشان هستند و نقش زیبای وفاداری و تعهد به هویت و شخصیت این ملت را در تاریخ کهنسال خود خصوصا در این چهار دهه ی انقلاب اثبات کردند و بخش مهمی از هویت ایران است.

سردار سلامی یادآور شد: نقطه نقطه ی این سرزمین کهکشانی پر از ستاره را نشان می دهد، شهیدانی که توسط مردمان این خطه به استقلال، اسلام و به آزادی و به ایران هدیه شدند، ستارگانی همواره بر سپهر افتخارات کردستان می درخشند و هیچگاه غروب نمی کنند، اینجا سرزمین مقاومت است.

وی ادامه داد: داستان های شگفت انگیز و ماجراهای دل انگیزی از ایستادگی و ثبات قدم و پایداری و جوانمردی و غیرت و تعصب و شهامت این دیار سروده شده است و داستان هایی نانوشته باقی مانده است که عصرهای کریسکان یک جلوه ای از این مقاومت و جوانمردی و ایثار و گذشت است بنابراین دستبوس مردمان این دیار پر افتخار هستم.

وی تاکید کرد: جغرافیای مقاومت ما وسیع است و تاریخ مقاومتان هم همینطور است و هر ملتی در صحنه های تاریخ خود نه ایستد از جغرافیای سیاسی عالم می شکند، میمیرد و حذف می شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما چهار دهه یک مقاومت استثنایی و تکرار ناپذیر در تاریخ حیات بشر را طی کرده ایم، یک ملت با انقلاب شکوهمند خود ایستاده است از زمین ، هوا و دریا به او حمله شده است و دشمنانی او را محاصره کرده اند، دروازه های کشور و مرزها را به روی او بسته اند تا اقتصادش فلج شود، در طول این 42 سال مقاومت، صفحات درخشان و دل انگیز و احساس برانگیزی از نمایش شکوه ایران و اتحاد یک ملت بزرگ به نمایش درامده است.

وی اظهار کرد: همه ی اشرار عالم به هم پیوسته اند و همچنان این داستان ادامه دارد، اما هیچ کنشی دیده نشده است، زره این ملت بدون پشت بوده است، سختی ها تحمل شده است و ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده است و این رمز سعادت ما است.

وی گفت: ملتی بزرگ که هر روز تاریخ می سازند و صفحه ای جدید را در ملا جهان قرار عناصر اصلی ایستادگی ماست، وقتی ملت و رهبری در یک مجموعه هویت مقاومت و جهاد یک ملت را شکل می دهند هیچ کس نمی تواند به این مردم آسیب بزند، آمریکا می شکند و عقب می نشیند، عاجز می شود و از آن هدف های بلند خود به زمین فرو می افتد و تنازل می یابد و این داستان بزرگترین دشمن تاریخ بشر برای بزرگترین ملت است و این داستان جهاد است.

سردار سلامی یادآور شد: این سرزمین هم که جزء ایران سر بلند است امروز یک سرزمین آرام، امن و در حال رشد است و با فرهنگی غنی، در اینجا اصوات هم زیبا هستند، ادبیات زیبا و اشعار دل انگیز که همه نشان دهنده ی غنای فرهنگی و طبیعت روحانی آن است که دل انگیز سخن می گویند و تحسین برانگیز می ایستند و این داستان ادامه دارد.
 
سردار سلامی گفت: مردم ایران برای همه ی عالم شاهد و گواه است و تجسمی زیباترین الگوست و دشمنانش هم در مقابل بیماری قد خم کرده اند و هم نمی توانند به نیازهای مردمانشان پاسخ دهند اما اینجا همه با هم صاحب حکومت هستند و حاکمان در اینجا خادم هستند و این استثنایی ترین حکومت است و فرماندهانش سرباز و خاک پای کف مردم هستند و برای همین همه ی مردم حاکمیت را از آن خود می دانند و همه به هم کمک می کنند.

وی گفت: دشمنان سرشکسته هستند، متحدان آمریکا و همه ی انهایی که فکر می کردند در پرتو قدرت ظاهری این امپراطوری تاریخ بشر می توانند بر ملت ایران غلبه کنند، ولی شکسته و پیر شده اند و دشمنان ما مندرس هستند و ملت ایران سرافراز است و به قامت شکوه ایستاده است و به غیرت شناخته می شود و به وحدت قلبها او را می شناسند و مقاومتش از ایمانش نشات می گیرد.

وی اضافه کرد: دشمنان تصور می کنند که ملت ایران شرافت خود را و عظمت خود و اقتدار و اعتبار خود را با مادیات جابه جا می کند، داستان محاصره ی اقتصادی داستان خطای دشمن در حقیقت جامعه ی ماست.

سردار سلامی تاکید داشت: به معنای واقعی در قیاسی جهانی تحریم شده بودیم، اما حاصل ان این کشور است که می سازد پیشرفت می کند و هرگز سیمای کشور تحریم یافته را ندارد، بیماری هم اضافه می شود اما باز هم این مردم می ایستند و نمونه و الگویی برای همه ی جهان است.

وی در پایان گفت: ایران سرزمین عاطفه ها و احساس های عمیق و درخشش روح های به هم پیوسته است و هیچ کس برای خود زندگی نمی کند و برای همین است که ایران مقاوم است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.