یزد استان نمونه کشوری در سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی است

سردار سلیمانی در بازدید از قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی یزد:
یزد استان نمونه کشوری در سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی است
چهارشنبه 1399/10/10 - 09:09
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یزد استان نمونه کشوری در سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردارغلامرضا سلیمانی صبح امروز در بازدید از قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی استان یزد با بیان اینکه یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم که در بیانیه گام دوم انقلاب هم به‌صورت ویژه از سوی رهبر معظم انقلاب به آن تأکید شده، اقتصاد مقاومتی است، گفت: فراز دیگری از عرصه‌های هشت‌گانه‌ای که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند، سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور با اشاره به اینکه استان یزد در بحث اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در کشور نمونه است، افزود: ما نباید اجازه دهیم که سبک زندگی ایرانی اسلامی دستخوش تغییرات ناشی از فرهنگ غرب شود، این بدان معنا نیست که از فناوری‌ها و علم و دانش استفاده نمی‌کنیم اما نباید ضمن استفاده از این موارد، سبک زندگی ایرانی اسلامی را تغییر دهیم.

وی سبک زندگی را متأثر از اقتصاد دانست و اضافه کرد: در کشورهای چین و هندوستان 70 درصد و در کشورهای فرانسه یا آلمان 35 درصد داروهای مصرفی گیاهی بوده اما در کشور ایران 95 درصد داروها شیمیایی است که به معنای تغییر سبک زندگی است و بعد از مدتی عوارض خود را نشان خواهد داد.

سلیمانی با بیان اینکه راه‌اندازی قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی در یزد می‌تواند در بحث جذب گردشگر هم اثربخش باشد، اضافه کرد: با توجه به یزد جزو استان‌های گردشگر پذیر است می‌تواند این مسئله را تثبیت کند و این الگو در استان و کشور تکثیر شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور هدف سپاه و بسیج را الگوسازی اعلام کرد و اظهار داشت: هدف سپاه و بسیج استفاده از ظرفیت‌ها برای پیشرفت کشور در تمام عرصه‌ها است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.