تدوین سند راهبردی برای حرکت در مسیر گام دوم انقلاب

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد:
تدوین سند راهبردی برای حرکت در مسیر گام دوم انقلاب
چهارشنبه 1399/10/10 - 07:58
سردار سلیمانی اعلام کرد: برای حرکت بسیج به سمت وضعیت مطلوب یک سند راهبردی ده ساله تدوین شده و به محضر رهبر انقلاب ارائه شده که این سند راهبردی مبنای حرکت بسیج در گام دوم انقلاب خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سفر به یزد و در دیدار با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک الگوی نو، جدید و کارآمدی است که متاسفانه ما به دلایلی در طول چهل سال گذشته نتوانسته ایم از ظرفیت های این الگو بهره ببریم.

سردار سلیمانی بسیج را مظهر کامل تحقق مردم سالاری اسلامی توصیف و اضافه کرد: یک نظام مبتنی بر امام و امت در جمهوری اسلامی وجود دارد که آن را از تمام نظام ها و امت هایی که ادعای مردمسالاری دارند متمایز می کند.

وی با بیان اینکه مبارزه با ویروس کرونا به صورت مردم پایه در حال انجام است افزود: سیاست مداران غربی نیز معترفند که نداشتن امتداد اجتماعی و گروه های داوطلب موجب شده نتوانند مبارزه کارآمدی با ویروس کرونا داشته باشند. اما ما با سازماندهی و رابطه امام جامعه با امت اسلامی در حال نقش آفرینی در تمام ابعاد هستیم. البته بسیج موجود با بسیج مطلوب فاصله دارد و باید بسیج را برای گام دوم بازآفرینی کنیم.

سلیمانی گفت: برای حرکت بسیج به سمت وضعیت مطلوب یک سند راهبردی ده ساله تدوین شده و به محضر رهبر انقلاب ارائه شده که این سند راهبردی مبنای حرکت بسیج در گام دوم انقلاب خواهد بود.  انشاالله پس از تصویب رهبر معظم انقلاب از سال 1400 به صورت دو دوره پنج ساله فعالیت خواهد کرد و هدف آن تشکیل دولت اسلامی و جامعه پردازی دولت اسلامی است. این کار مقدمه شکل گیری همه مظاهر جمهوری اسلامی است که یک سازماندهی گسترده ملی برای تحقق اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نه بر تکیه بر دیوان سالاری و بروکراسی بلکه بر ظرفیت مردمی شکل می گیرد. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: در چند استان سازماندهی شده و الگوهایی تولید شده که در ابتدای گام دوم ، تمرکز بر تربیت است و همه عرصه های بیانیه گام دوم در آن ملاحظه شده است و سیاست گذاری شده 9 موضوع هم در بحث های کلان کشور ترسیم شده است

وی اضافه کرد: استان یزد می تواند در تحقق تدبیر رهبر انقلاب در گام دوم، پیشگام باشد. تکیه بر جوان، روحیه جهادی ، نترسیدن از دشمن و امید به آینده و جهش در پیشرفت ملاحظاتی است که رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم بر آن تاکید داشته اند و ما نیز آن را در اولویت خود قرار دادیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.