۱۰ طرح اساسی بسیج در حوزه جهش تولید/ تمرکز بسیج در تولید محصولات کشاورزی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد:
۱۰ طرح اساسی بسیج در حوزه جهش تولید/ تمرکز بسیج در تولید محصولات کشاورزی است
یکشنبه 1399/04/08 - 13:33
سردار سلیمانی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین ۱۰ طرح اساسی در حوزه جهش تولید دارد، گفت: با توجه به نقش کشاورزی در حوزه امنیت غذایی، اقتصاد مقاومتی و ثبات اجتماعی تمرکز بسیج در تولید محصولات کشاورزی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در آیین آغاز سراسری نهضت جهش تولید در بخش کشاورزی با بیان اینکه اهداف و راهبرد این طرح ترسیم شده است، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید در یک برنامه سه ساله به وضعیت مطلوب در حوزه کشاورزی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با تمرکز بر توانایی‌های مردم که توسط بسیج پای کار خواهد آمد و پشتیبانی‌های صورت گرفته و همچنین تعامل و هم‌افزایی وزارت جهاد کشاورزی و ادارات جهاد کشاورزی شهرها و شهرستان‌‌ها، سپاه‌های استان‌ها و شهرستان‌ها و نواحی بسیج با تمرکز بر سازمان بسیج بتوانیم منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی به‌ویژه راهبرد جهش تولید که راهبرد سال جاری بسیج است، محقق شود.

سردار سلیمانی گفت: در سال‌های گذشته طرح تمرکز بر محصولات راهبردی در برخی استان‌ها صورت گرفته که کاملا موفقیت‌آمیز بوده است. ما در یک عملیات گسترده می‌توانیم با تمرکز بر همه محصولات کشاورزی، دغدغه‌های موجود در عرصه‌های کشاورزی را برطرف کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین ۱۰ طرح اساسی در حوزه جهش تولید دارد، گفت: با توجه به نقش کشاورزی در حوزه امنیت غذایی، اقتصاد مقاومتی و ثبات اجتماعی، تمرکز بسیج در تولید محصولات کشاورزی خواهد بود.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز در این مراسم، گفت: بخش کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور است ‌که در اقتصاد بدون نفت و شرایط سخت تحریم ها به رشد اقتصادی کشور کمک کرده است.

وی با بیان اینکه پیوند بسیج و بخش کشاورزی را به فال نیک می‌گیریم، افزود: بسیج نیز در شرایط سخت کشور همیشه حضور داشته و به بهبود وضعیت کشور کمک کرده است.

خاوازی با تاکید بر اینکه فعالیت بزرگی توسط بسیجیان در بخش کشاورزی در حال اجرا است، گفت: نفوذ دانش به عرصه های تولید توسط بسیجان اجرا خواهد شد که به خوبی طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این طرح، مبانی مردمی بسیار محکمی دارد، ادامه داد: این حرکت و سایر حرکت‌ها در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های جهاد کشاوری در استان ها تلفیق خوبی را خواهد داشت و در نتیجه شاهد جهش تولید واقعی در همه عرصه های زراعی، باغی، دامی و شیلات کشور خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن دعوت از بسیج برای ورود به سایر بخش های کشاورزی، گفت: بسیج می‌تواند در امور جنگل، منابع طبیعی و امور اراضی به وزارت جهاد کشاورزی کمک کند تا ما بتوانیم غذای مناسب و مفید را برای کشور تولید کنیم و شاهد پایداری در تولید باشیم.

به گفته خاوازی بخشی از اطلاعات یکپارچه اطلاعات مورد نیاز بخش کشاورزی در بسیج طراحی شده که تلفیق آن با وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند اتفاقات بسیار خوبی را برای این بخش رقم بزند.

وی با ابراز امیدواری برای همکاری بخش‌های مختلف اعم از بسیج، سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی، آموزش و ترویج، گفت: یکپارچگی این سازمان‌ها سبب استفاده حداکثری از زحمات بسیج خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت:  در آینده شاهد اتفاقات بسیار خوبی در بخش کشاورزی با همراهی بسیج خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، در طرح " نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی"، سازمان بسیج در تولید پنج محصول راهبردی گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا و همچنین دامپروری با ۱۵ هزار مهندس کشاورزی به کمک امنیت غذایی کشور می‌آید و با وزارت جهاد کشاورزی همکاری خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان اینکه خدا در نان برای ما برکت قرارداده اظهار داشت: در هر کجا فقر باشد کفر هم آنجا همسایه دیوار به دیوارش است، هر نظامی اگر بخواهد کارآمدی خود را نشان دهد باید توانایی خود را در مبارزه با فقر انجام بدهد.


وی با بیان اینکه در اسلام از فقر به مرگ سیاه تعبیر شده است افزود: در نظام اسلامی کارهای زیادی برای مردم انجام شده و برنامه هایی تعبیه شده تا برای مردم رفاه تامین شود اما به هر حال ما نباید قانع باشیم و باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های موجود در جهت فقرزدایی استفاده کنیم.


نماینده مردم تهران اذعان کرد: در گام اول انقلاب ملت با حضور خود در صحنه، بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کردند و همانطور که امروزه می‌بینیم، آمریکا موفق نشده طرح‌های خود در منطقه را انجام دهد و ایران به عنوان یکی از بازیگران مهم در عرصه بین المللی شناخته شده است، ما گام اول را با قدرت برداشتیم و قدرتمندانه حرفمان را زدیم.


رئیس سنی مجلس یازدهم شورای اسلامی ادامه داد: گام دوم نظامی سازی، گام سوم دولت اسلامی، گام چهارم جامعه سازی و در آخر تمدن سازی است که یکی از ارکان تمدن سازی به مسئله تغذیه بر می‌گردد.


نماینده سابق ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی، وزارت معیشت مردم است با بیان این سخن رهبر انقلاب که فرمودند آرزوی من این است شیرهای نفت بسته شود گفت: ‌ با کشاورزی و منابعی که داریم می‌توانیم جای نفت را پر کنیم.ما با این شرایط فعلی ظرفیت تامین منابع غذایی 150 ملیون نفر در کشور را داریم به شرطی که کشاورزی ما علمی شود.

وی خاطر نشان کرد: ما اگر بتوانیم تنها سبزیجات و صیفی جات را به روسیه صادر کنیم بیش از درآمد نفت توانایی ارز آوری داریم.


رئیس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مدیریت جهادی، ورود جوانان به عرضه تولید، عدالت در تخصیص منابع، به کارگیری نخبگان، بسیج ظرفیت‌ها و توانمندی داخلی، استفاده از موقعیت استراتژیک کشور، مبارزه با فساد، رشد اقتصاد دانش بنیان با پشتوانه دولت در جهت رفع موانع تولید را از عناصر جهش تولید خواند و افزود: تا جوانان سر کار نیایند جهش تولید صورت نمی‌گیرد. ما باید پارک‌های دامپروری و کشاورزی تولید کنیم تا هم از لحاظ کیفی و هم کمی در بخش کشاورزی رشد کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.