پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی
چهارشنبه, 01/20/1399 - 13:32
سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور طی پیامی روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی پیامی روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان را تبریک گفت که متن این پیام به شرح زیر است:

از آغازین روزهای انقلاب، هنرمندان متعهد،  همقدم و همدوش مردم به میدان آمدند و روح تعهد را در کالبد هنر خویش دمیدند. هم آنان که در هشت سال جنگ تحمیلی، هنر خویش را به سنگر آوردند و هم قسم با شاهدان شهید، حماسه‌های بزرگ این سرزمین را جاودانه کردند. آنچه آنها را به میدان آورد نه تکلیف اداری که انگیزشی الهی و انقلابی بود که آنها را تا پای شهادت نیز همراهی کرد. به راستی کدام وظیفه و تکلیف می‌تواند چنین عاشقانه هنر را به صحنه بیاورد جز عشق به آرمانهای بلند انقلابی که ریشه در ولایت و عاشورا دارد چندانکه سید شهیدان اهل قلم در جهاد هنری از سیم خاردار نفس عبور کرد و فارغ از هر تکلیف و وظیفه دنیایی و مادی و تنها با تکیه بر روحیه جهادی خویش در سنگر هنر ایستاد و اوج هنر خویش را در شهادت به تصویر کشید تا آوینی‌ها و جهادگران هنرمند این انقلاب، در پرتو این چراغ روشن، مسیر جهادی خویش را پیدا کنند.

اینک در گام دوم انقلاب که تجلی عزت مداری، اقتدار، پیشرفت و شکوه ایران اسلامی است، باور داریم که توسعه و پیشرفت تنها با اتکال به روحیه و تفکر انقلابی و جهادی امکان پذیر است . تفکری که برخاسته از اندیشه‌های عاشورایی است و چون درختی ریشه دار، سر به آسمان اقتدار می‌ساید و میوه‌هایش را به مردم هدیه می‌کند. هنر جهادی، هنری است همیشه در صحنه که دوشادوش مردم، بن بست‌های واهی و قالب های منفعل را درهم می‌شکند. هنری با مردم و برای مردم که ظرفیتهای خویش را باور دارد و همین باور عزت مدارانه و روح جهادی است که دشمن را به وحشت انداخته است.

به یقین نقش هنرمندان بسیجی و جهادی در عرصه  خدمت رسانی، خدمتگزاری و رفع محرومیت‌ها  نقش بی بدیلی  است که بستر و اسباب همگانی شدن فرهنگ کار و خدمت جهادی در جامعه خواهد شد و این روایت هنر انقلاب است  به پرچمداری آوینی‌های زمان که با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم آفرین و پر اقتدار ایستاده اند.

روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان را که به نام سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی( ره) مزیّن و امسال مقارن با فرخنده روز میلاد منجی عالم بشریت است به تمام هنرمندان بسیجی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. سازمان بسیج مستضعفین کشور در حمایت از سازمان بسیج هنرمندان به عنوان سازمان پیشگام و پیشرو در فعالیتهای جهادی هنرمندان که در جریان سازی هنری در تمام برهه‌های انقلاب و تعالی هنر فاخر ایرانی اسلامی و شکل دهی جبهه ی هنری و ادبی انقلاب با تربیت هنرمندان تراز انقلاب اسلامی، گامهای موثری برداشته است، از هیچ حمایت و پشتیبانی دریغ نخواهد کرد. ایران اسلامی به هنرمندان بسیجی و متعهد که عاشقانه علم هنر خویش را در خط مقدم جنگ نرم بر شانه گرفته اند و در صف منتظران واقعی حضرتش در زیر سایه ولایت ایستاده‌اند می‌بالد.از درگاه ایزد منان، توفیق روز افزون، برای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برابر منویات مقام معظم رهبری مسئلت دارم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.