برنامه بسیج ایجاد 250هزار شغل پایدار است/ فعال سازی ظرفیت های موجود به صورت صد در صد دنبال می شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار با دکتر لاریجانی:
برنامه بسیج ایجاد 250هزار شغل پایدار است/ فعال سازی ظرفیت های موجود به صورت صد در صد دنبال می شود
پنجشنبه, 09/21/1398 - 11:04
سردار سلیمانی گفت: ظرفیت بسیج در سراسر کشور بسیار متنوع است و در شرایط جدید فعال سازی ظرفیت های موجود به صورت صد در صد دنبال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛  سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به همراه جانشین و جمعی از معاونین خود با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان گفت: ظرفیت بسیج در سراسر کشور بسیار متنوع است و در شرایط جدید فعال سازی ظرفیت های موجود به صورت صد در صد دنبال می شود.

 

سردار سلیمانی در ادامه با بیان اینکه ده‌ها هزار رده مقاومت در کشور، ظرفیت بسیار بالایی برای فعالیت‌ها ایجاد کرده است، اظهار داشت: میلیون ها بسیجی در کسوت پزشک، استاد دانشگاه، حقوقدان، معلم، مهندس، دانشجو، دانش آموز و غیره در کشور فعالیت دارند.

 

وی افزود: راه اندازی پردیس شرکت های دانش بنیان برای حمایت از نخبگان بسیجی از فعالیت های سازمان بسیج است و 12 هزار گروه جهادی به صورت جغرافیامحور و 6 هزار گروه جهادی محله‌محور نیز در کشور فعالیت می کنند علاوه بر آن سازمان بسیج توانسته است صندوق های تسهیلاتی با مأموریت اشتغال‌زایی را در سراسر کشور ایجاد کند که تعداد آن تا پایان سال به 20 هزار صندوق می رسد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: برنامه سال آینده بسیج در حال تدوین است و بنا داریم در سال آتی حدود 250 هزار شغل باثبات و پایدار در کشور ایجاد کنیم که هدف اصلی این برنامه شهرهای کوچک، روستاها و حاشیه کلانشهرها است.

همچنین دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه بسیج حرکت هوشمندانه‌ای را در شرایط حساس کنونی دنبال می کند، گفت: رویکرد اجتماعی بسیج در ارتباط با بدنه مردم در شرایط فعلی به نحوی که به تسهیل در امر اشتغال منجر می شود، کاری دقیق و درست است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سازمانی قوی همچون بسیج باید متولی کار مردم باشد، عنوان کرد: صدای صنایع کوچک در کشور به جایی نمی رسد و نیازمند ارتباط با سازمانی همچون بسیج هستند تا فعالیتشان ادامه یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رسیدگی به حوزه صنایع دستی برای صادرات بسیار مهم و موثر است و بسیج باید به تثبیت نام و شهرت تجاری محصولات داخلی و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به کارآفرینان کمک کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.