بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با این دوره باید خود را بازپروری کند

سردار سلیمانی در آئین رونمایی از تولیدات جدید فرهنگی و هنری بسیج:
بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با این دوره باید خود را بازپروری کند
دوشنبه, 09/04/1398 - 14:23
سردار سلیمانی گفت: شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند و یکی از ابعاد مهم در تمدن فرهنگ و تمدن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ آئین رونمایی از تولیدات جدید فرهنگی و هنری بسیج با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، مسلم معین رئیس فضای مجازی بسیج، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج برگزار شد.

در ابتدای این برنامه نماهنگ دل ایران با صدای صابر خراسانی کاری از بسیج سازمان صدا و سیما پخش شد.
 
شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند
 
سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تبریک ایام بسیج و همچنین تشکر از خانواه شهیدان مظفر در این برنامه اظهار داشت: بعضی مواقع با وقوع حوادثی از یک مرحله ای وارد مرحله دیگر می شویم یعنی گاهی حوادثی در مسیر بشریت اتفاق می افتد که او را از مرحله ای که در آن قرار دارد وارد مرحله جدیدی میکند. انقلاب اسلامی حادثه بزرگی بود که جهان را از مرحله حال خود وارد مرحله جدیدی کرد.
وی در ادامه افزود: بیانیه گام دوم انقلاب انقلاب این موضوع را به خوبی بیان داشته که ما در یک شرایط جدید وارد بک دوره و عصر جدید شده ایم.
اگر بتوانیم یک عکسی از کره زمین بگیریم این دوره در آن مشاهده نمی شود اما اگر همه روندهای دنیا را بررسی کنیم متوجه می شویم که دنیا وارد مرحله جدیدی شده است؛ همه روندها چه به صورت انفرادی و چه به صورت همه جانبه مورد مطالعه قرار بگیرند این موضوع را نشان می دهند
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در بیانیه گام دوم برای ما یک هدف راهبردی و استراتژیک تعیین شده که آن هم تشکیل دولت اسلامی، جامعه پردازی و تمدن نوین اسلامی از مسیر مردم سالاری اسلامی است که به سه مرحله کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که تشکیل دولت اسلامی در کوتاه مدت می تواند اتفقا بیفتد؛ وقتی که دولت اسلامی تشکیل شد وارد مرحله تکامل دولت اسلامی می شویم، مرحله جامعه پردازی در مرحله سوم شکل می گیرد.
مرحله تمدن سازی با پیروزی انقلاب اسلامی ما را از دورانی وارد دوران جدید کرد و روز به روز این مسیر سرعت گرفته و در حال جهش است. یک تجربه تاریخی داریم که ما ملت تمدن سازی هستیم که در زمانی که ملت اسلام برترین تمدن بود اگر ایران را از تمدن اسلام جدا کنیم چیز قابل توجهی از آن باقی نخواهد ماند.
 
سردار سلیمانی ادامه داد: اروپایی ها از طریق نهضت ترجمه رنسانس را به راه انداختند و انقلاب صنعتی رخ داد و تمام مسیر را با شکلی دستکاری کردند که قدرت به دست سیاسیون بیفتد تا بر دنیا حکمرانی کنند و از این جهت دنیای غرب بک بدهکاری به اسلام دارد ولی تمدن اسلامی برای سیطره بر دنیا تلاش نمی کند بلکه تنها در مسیر نجات بشریت گام بر میدارد، مهمترین مانع در این زمینه تفکرات صهیونیستی است که در کتاب پروتکلهای دانشوران صابون به این مساله می پردازد که باید در همه زمینه ها مانع از تحقق تفکر اسلامی شویم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در بیانیه گام دوم آمده است با امید به آینده و نهراسیدن از دشمنان باید گام برداشته شود اگر امنیت در کشور ماست دستاورد خون شهداست و این دستاوردی است که از خون شهدا بنیان پیدا کرده و با دفاع و حضور مردم استمرار پیدا کرد.
 
وی گقت: شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند و یکی از ابعاد مهم در تمدن فرهنگ و تمدن است، محور این حرکات جوانان هستند که باید یک جهش عظیم در این زمینه اتفاق بیفتد و جلوه های برجسته تمدن بتواند در دنیا نورافشانی و تلالو خود را داشته باشد.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: باید بسیج را به خوبی به مردم معرفی کنیم بسیج یک نهاد حکومتی نیست و بک تشکیلات مردمی است و همین طور که ملت ایران تحت حمایت ولایت فقیه است بسیج هم تحت سازماندهی است اما این به معنای تشکیلات دستوری و سازمانی نیست و بدنه آن همین مردم است، امروز رسانه بدون تردید جایگاهی در کنار فرهنگ دارد و نمیتوان بدون توجه به رسانه تمدن سازی کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.