دشمن در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران به زانو در آمده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
دشمن در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران به زانو در آمده است
چهارشنبه, 04/26/1398 - 07:32
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ملت ایران در تمامی عرصه‌های انقلاب پیشرو و از فرهنگ غنی برخوردار بوده و دشمنان ما در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران به زانو در آمده اند چرا که فرهنگ این ملت نشات گرفته از فرهنگ عاشوراست و ریشه در فرهنگ شهدا دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سرتیپ پاسدار غلام‌رضا سلیمانی، در مجمع بسیجیان استان اردبیل اظهار کرد: ملت ایران در تمامی عرصه‌های انقلاب پیشرو هستند و به‌دلیل برخورداری از فرهنگ غنی، دشمنان در مقابل قدرت فرهنگی ما به زانو در آمده‌اند؛ چرا که فرهنگ این ملت از فرهنگ عاشورا نشأت گرفته و ریشه در فرهنگ شهدا دارد و به لحاظ فرهنگی نیز قدرت ایران زبانزد است.

وی افزود: از جمله مولفه‌های انقلاب اسلامی ایران مردم سالاری دینی است و این در حالی است که دموکراسی و لیبرال دمکراسی کاملا به بن‌بست رسیده و در مقابل، مردم سالاری دینی الگوی ناب در جهان است، مردم باید در همه امور سالار خود باشند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: از لحاظ دفاعی انقلاب اسلامی کشور را از سطح وابسته به قدرت مطرح دنیا تبدیل کرد و قدرت در قدرت نظامی خلاصه نمی‌شود و آن انسان‌های مومن و قدرت نرمی که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند امروز از اهمیت برخوردار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: مرز آبی و خاکی، هوایی و زمینی یک خط است و زمانی که دشمن از مرز آبی ما عبور کرد، دستگیر شد و دیگر هواپیمایی که قصد ورود به مرزهای ایران داشت به محض ورود ساقط شد که این قدرت، قدرت دفاعی تعیین‌کننده است، قدرت امنیتی نیز به همین شکل است و در تمام ناامنی‌ها، ایران منطقه امن محسوب می‌شود‌.

وی ادامه داد: ایران به لحاظ اقتصادی نیز توان و قدرت بالایی دارد که نمونه آن مرز مشترک با کشورهای دیگر، خلیج ‌فارس و تنگه هرمز است و بر تمامی مبادلات آن ایران اسلامی نظارت دارد.

سلیمانی به وجود نیروی جوان و تحصیل کرده، تنوع آب و هوایی، زیرساخت‌های راه و حمل و نقل، نزولات آسمانی و سایر امکانات در کشور اشاره کرد و گفت: تمامی مولفه‌های قدرت اقتصادی را در اختیار داریم.

وی با تاکید به اینکه هرکجا از آرمان‌های انقلاب پیروی کردیم به موفقیت دست یافتیم و هرکجا فاصله گرفتیم با شکست مواجه شدیم، افزود: چند سال قبل رهبر معظم انقلاب به ضرورت قطع وابستگی از نفت تاکید کردند و هر سال در شعارهای سال ضرورت‌های اقتصادی مطرح می‌شود.

به گفته رئیس سازمان بسیج مستضفین ‌در چنین شرایطی نقش بسیج ضمن بررسی مسائل و مشکلات، باید حلقه وصل خدمتگذاران نظام، مردم و کارآفرینان، کشاورزان و صنعتگران باشند.

سلیمانی اظهار کرد: در سطح شهرستان‌ها باید تلاش کنیم حلقه وصل مستحکم شود و اولویت‌های استان‌ها شناسایی شوند و نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.

وی به ضرورت گسترش خدمات اجتماعی بسیج اشاره کرد و گفت: به‌ویژه در عرصه خدمت‌رسانی بسیج باید نسبت به توسعه اقدامات توجه داشته باشد چرا که در بسیج همه موضوعات مهم هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تاکید به اینکه مردم سالاری دینی ایجاب می‌کند که در چالش‌ها و مشکلات مردم در قالب بسیج حضور سازمان یافته داشته باشند، افزود: تمامی توان بسیج برای تقویت مردم سالاری دینی باید به‌کار گرفته شود.

سلیمانی گفت: لازم است تمامی سطوح بسیج را اعتلا بخشید و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بسیج مسیر خود را طی کند، از جمله در سازندگی کشور که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و رونق تولید با ایجاد مشاغل کوچک تولیدی و ایجاد فضای عرضه آن محصولات مورد تاکید است.

وی به ضرورت توجه به مولفه‌های بومی در اشتغال‌زایی اشاره و تصریح کرد: بسیج باید در تسهیل روند حل مشکلات استان‌ها اقدام کند و اگر به‌صورت سازمان یافته عملیاتی اجرا شود قطعا به ثمرات مطلوبی دست خواهیم یافت.

سردار سلیمانی بیان کرد: بسیج بایستی روحیه مقابله با توطئه‌های اجتماعی و کارهای عام‌المنفعه را داشته باشدو در عرصه‌های مختلف کارهایی که بتواند مشکلات ملت را کم کند را گسترش دهد چرا که همه موضوعات کشور برای بسیج مهم است و جمهوری اسلامی ایران برخواسته از بسیج است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه نشانه‌های موفقیت اقتصادی کشور در حال مشاهده است، گفت: چندین سال قطع وابستگی به نفت را از توجه خارج کرده بودیم اما در دوره جدیدی که بسیج آغاز کرده با الگوی برآمده از انقلاب اسلامی در راستای توسعه کشور گام برخواهیم داشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.