تبیین دستاورد‌های دفاع مقدس، کار ساده‌ای نیست

رضایی در همایش سراسری راویان انقلاب:
تبیین دستاورد‌های دفاع مقدس، کار ساده‌ای نیست
سه شنبه, 10/18/1397 - 14:13
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تبیین فلسفه و دستاورد‌های دفاع مقدس، کار ساده‌ای نیست و مانند جهاد است؛ این جهاد مکمل دفاع مقدس است.
 تبیین دستاورد‌های دفاع مقدس، کار ساده‌ای نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سرلشگر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز سه شنبه در دومین همایش راویان دفاع مقدس که در سالن شهید فهمیده مجتمع ۵ آذر برگزار شد درباره اهمیت کار روایت گری دفاع مقدس گفت: شما راویان دفاع مقدس پس از شهدا کار بزرگی را بر دوش گرفته اید و حقایق و درس‌های این حادثه بزرگ را به نسل بعد منتقل کنید.

 

وی ادامه داد: تبیین فلسفه دفاع مقدس، درس‌ها و دستاورد‌های آن کار ساده‌ای نیست و مانند جهاد است که این جهاد مکمل دفاع مقدس است.

 

رضایی با بیان اینکه  امروز باید چرایی ماندگاری حماسه دفاع مقدس را فهمید؛ اظهار کرد:  هر بار که دشمن سعی در خاموش کردن این شعله داشته، این حماسه بیشتر شعله ور شده است. انقلاب اسلامی حقیقت بسیار بزرگی است که قابل دفن نیست. هر بار در مناسبات مختلف تلاش می‌کنند که به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضربه بزنند.

 

فرمانده اسبق سپاه پاسداران با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه دوران دفاع مقدس، گفت: برخی به ما می‌گویند درباره دوران جنگ صحبت نکنید. در واقع می‌گویند اصلا چرا جنگ کردید. درباره این موضوعات باید ابتدا معلوم شود که این مباحث برای روشنگری یا تخریب انجام می‌شود.

 

وی افزود: دشمنان فکر می‌کنند، چون در طی سال‌های مختلف نسل‌ها تغییر می‌کنند می‌توانند در ذهن نسل جدید شبهه ایجاد کنند. از همین موضوع باید فهمید که جنگ و دفاع مقدس بسیار اهمیت دارد. دفاع مقدس بسیار برای مردم مهم است.


رضایی با اشاره به دستاورد‌های دوران دفاع مقدس تصریح کرد: اگر امروز با کمک دوستان خود بر داعش پیروز شدیم به خاطر تجربه جنگ تحمیلی بود. ما نه تنها در جنگ پیروز شدیم بلکه متحدان علیه انقلاب اسلامی در جنگ را به جان هم انداختیم.

 

وی ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی صدام به کویت حمله کرد که شرح آن در خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی وجود دارد. برخی علت حمله صدام به کویت را مربوط به بدهی صدام به این کشور می‌دانند، ولی عامل اصلی حمله عراق به کویت این بود که صدام از جنگ با ایران هیچ دستاوردی به دست نیاورد و از این طریق در پی جبران آن بود.

 

رضایی درباره قطعنامه ۵٩٨ گفت: یکی دیگر از دلایل حمله عراق به کویت این بود که صدام در قطعنامه ۵٩٨ هم چیزی کسب نکرده بود. بند‌های قطعنامه اکثرا به نفع ایران بود. هنگامی که صدام دید، با آن همه تلاشی که برای آمریکا انجام داد، آمریکا چیزی به او نمی‌دهد برای تلافی آن به کویت حمله کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.