ولايت فقيه مهم‏ترين عامل حفظ انقلاب اسلامي است

آيت ‏الله نوري همداني:
ولايت فقيه مهم‏ترين عامل حفظ انقلاب اسلامي است
یکشنبه, 01/28/1390 - 14:43
يكي از مراجع عاليقدر جهان تشيع گفت: ولايت فقيه مهم‏ترين عامل حفظ و ماندگاري انقلاب اسلامي است.
ولايت فقيه مهم‏ترين عامل حفظ انقلاب اسلامي است
به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين به نقل از خبرگزاري فارس ، آيت الله حسين نوري همداني در جمع مردم شهرستان اسفراين اظهار داشت: مسئله حكومت از مسائل مهم بشري است و توجه اسلام به اين مسئله جدي و مهم است.
وي با بيان اينكه نخستين كار پيامبران توجه به فرهنگ حكومت ها بوده است، تصريح كرد: انبيا در طول تاريخ با طاغوت و ظالمان مبارزه كرده اند و هرگز از پا ننشستند.
اين استاد برجسته حوزه علميه قم افزود: اينكه نظام حكومتي نظام صالحي باشد، بسيار مهم است و فرهنگ و سياست و اقتصاد و همه همه براساس مصلحت انسان پي ريزي مي شود.
آيت الله نوري همداني هدايت و حكومت را از آن پيامبر و اهل بيت پيامبر عنوان كرد و گفت: مردم معارف ديني و ارزش ها را از پيامبر و اهل بيت فرا گرفته و اين همراه هدايت بوده اند و حديث ثقلين شاهدي بر آن است.
وي اكمال و اتمام دين را پس از معرفي جانشين از سوي پيامبر مورد توجه قرارداد و افزود: متاسفانه پس از پيامبر در اين مسير انحراف به وجود آمد و فاطمه زهرا (س) نخستين مدافع علي (ع) و آغازگر مبارزه در مسير ولايت و حكومت اسلامي بعد از پيامبر بود كه بالاخره هم در اين راه به شهادت رسيد.
اين مرجع عاليقدر جهان تشيع در ادامه انحراف بني عباس و بني اميه و مبارزات ائمه (ع) و همچنين سلاطين را مورد اشاره قرارداد و گفت: مبارزات در تمام اين مدت ادامه يافت، اما حكومت اسلامي شكل نگرفت تا آنكه فقيهي كامل و از نظر تقوا عالي مرتبه عصمت و داراي تدبير و سياست كامل و بسيار شجاع حكومت را به ثمر رساند.
وي تصريح كرد: دودمان هاي سلطنتي علت انحطاط مسلمانان بودند و آنها هدفي جز ساختن كاخ ها، تجملگرايي، عيش و عشرت و تحقير انسان ها و جمع مال و ثروت نداشتند، مردم را برده مي دانستند و از فقر فرهنگي و مالي مردم به عنوان ابزاري براي حكومت هاي خود استفاده مي كردند و باعث مي شدند مردم عقب مانده باشند و اسلام را به حاشيه بردند.
آيت الله نوري همداني تحريم هاي تنباكو، جريان مشروطه را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضور روحانيون شجاع و مبارز عليه حكومت هاي فاسد همواره در طول تاريخ درس هاي زيادي را با خود داشته است.
وي قيام امام راحل (ره) و قلع و قمع استكبار از ايران را در عصري كه جهان به اردوگاه كمونيستي و حزب ليبرال دموكراسي تقسيم شده بود، گامي بزرگ در تشكيل حكومت اسلامي برشمرد.
اين مرجع عاليقدر جهان تشيع همچنين مردم را به مطالعه كتاب صحيفه نور، دفتر تبيان و وصيتنامه حضرت امام راحل (ره) توصيه كرد.
انتهاي پيام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.