يك جاسوس ديگر اسرائيل در جنوب لبنان بازداشت شد

يك جاسوس ديگر اسرائيل در جنوب لبنان بازداشت شد
سه شنبه, 01/09/1390 - 14:43
روابط عمومي مديريت امنيت داخلي لبنان از دستگيري يك جاسوس ديگر اسرائيل در شهر صور واقع در جنوب لبنان خبر داد.
يك جاسوس ديگر اسرائيل در جنوب لبنان بازداشت شد
به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين به نقل از خبرگزاري فارس، بخش عمومي مديريت نيروهاي امنيت داخلي لبنان در ابلاغيه اي اعلام كرد كه نيروهاي بخش اطلاعات اين سازمان در روز 21 ماه جاري ميلادي در جنوب لبنان و در شهر صور يك لبناني را به اتهام تعامل با دستگاه هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي بازداشت كردند.

بر اساس اين گزارش نامبرده كه (ح.ب.) خوانده مي شود و لبناني است، در جريان تحقيقات به جاسوسي براي اسرائيل از سال 2006 و تا اوايل سال 2010 اعتراف كرده است.

وي در جريان بازجويي ها گفته است كه اطلاعاتي در زمينه اوضاع لبنان، روابط طايفه هاي مختلف لبناني با حزب الله و ديدگاه هاي آنان در زمينه مقاومت و همچنين اوضاع عمومي شهر صور از لحاظ ساختار، بافت جمعيتي و روابط شهروندان با حزب الله را به سازمان هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي داده است.

اين جاسوس همچنين با استفاده از تجهيزات مختلف اطلاعاتي را در زمينه برخي مراكز مربوط به حزب الله و مقاومت در شهرهاي صور و العباسيه و عناصر وابسته به حزب الله در اين شهرها و تجهيزات آنها به اسرائيل داده است.
نيروهاي امنيتي لبنان اعلام كردند كه تحقيقات از اين جاسوس اسرائيلي همچنان ادامه دارد.

در يك و نيم سال گذشته بيش از 150 جاسوس رژيم صهيونيستي در شهرهاي مختلف لبنان بازداشت شده و به جاسوسي براي موساد اعتراف كرده اند، انهدام شبكه هاي جاسوسي اسرائيلي در لبنان يكي از بزرگترين ضربه ها به پيكر موساد بود كه يكي از علت هاي تغيير در رياست اين سازمان جاسوسي بعد از سالهاي طولاني بود.

انتهاي پيام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.