از ظرفيت عظيم بسيج بايد استفاده كرد

رئيس سازمان بسيج مستضفين در مراسم يادواره شهيد وزوايي:
از ظرفيت عظيم بسيج بايد استفاده كرد
دوشنبه, 09/08/1389 - 14:43
بسيج از بدو تأسيس تا كنون نشان داده ظرفيت هاي عظيمي دارد كه اگر به درستي استفاده شود گره بسياري از مشكلات كشور گشوده مي شود البته بايد تلاش كرد تا حقيقت بسيج به جامعه معرفي گردد.
از ظرفيت عظيم بسيج بايد استفاده كرد

رئيس سازمان بسيج مستضفين در مراسم يادواره شهيد وزوايي:
از ظرفيت عظيم بسيج بايد استفاده كرد.
بسيج از بدو تأسيس تا كنون نشان داده ظرفيت هاي عظيمي دارد كه اگر به درستي استفاده شود گره بسياري از مشكلات كشور گشوده مي شود البته بايد تلاش كرد تا حقيقت بسيج به جامعه معرفي گردد.
به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين ، سردار محمدرضا نقدي در مراسم يادواره شهيد وزوايي كه توسط بسيج صدا و سيما برگزار شده بود ، با بيان اين مطلب گفت : ما از بسيج صدا و سيما انتظارات بسيار بالايي داريم ، به جهت اينكه حركت عظيم بسيج و فعاليت هاي آن در عرصه هاي علمي ، فناوري ، خدمات رساني ، سازندگي و هنري بايد به جامعه منتقل شود زيرا امروز وقتي سرود و يا نماهنگي مي خواهد پخش شود از فعاليت هاي بسيج در دوران دفاع مقدس استفاده مي شود در حاليكه در شرايط فعلي هر روز شاهد خلق حماسه هاي متعددي در عرصه هاي مورد اشاره توسط بسيجيان هستيم كه به درستي منعكس نمي شوند.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين حماسه آفريني شهيدان گلدوي و كي خواه و جانباز سيه پوش را از نمونه هاي بارز شهادت طلبي بسيجيان در شرايط فعلي جامعه عنوان كرد و افزود: پدر بزرگوار شهيدان افراسيابي نمونه ديگري از انسان هاي بارزي است كه درباره آن كار چنداني صورت نگرفته لذا جاي دارد نسبت به اين سرمايه عظيمي كه داريم توجه ويژه اي بكنيم.
وي همچنين با انتقاد از اينكه وقتي به اسطوره هاي واقعي جامعه مان نپردازيم و آنها را معرفي نكنيم ، ديگر كشورها بويژه كشورهاي غربي با ساختن فيلم ، شعر و نماهنگ از اسطوره هاي خيالي شان ، ذهن جوانان ما و ديگر كشورها را به خود مشغول مي كنند ، بيان داشت: چندي پيش كنگره شهداي استان همدان به شكل بسيار خوبي در اين شهر برگزار شد اما متأسفانه انعكاس خوبي توسط رسانه هاي كشورمان ملاحظه نكرديم البته اين محدود به همين يك مورد نيست زيرا جانباز سيه پوش را هم كه با خود به مجلس شوراي اسلامي برده بودم تا بلكه به اين طريق تصوير او رسانه اي شود نيز برخلاف انتظارمان هيچ تصويري از آن پخش نشد .
وي در بخش ديگري از سخنان خود به تفاوت عمليات استشهادي با انتحاري اشاره كرد و افزود: نيروي انتحاري را چند روز در قرنطينه نگاه مي دارند و فكرش را با القائاتي كه به او مي كنند ، شست و شو مي دهند و در روزي هم كه قرار است عمليات خود را انجام دهد ، اسكورتش مي كنند و اخيراً با كنترل از راه دور او را تحت نظر مي گيرند تا اگر زماني پشيمان شد ، از راه دور مواد منفجره اش را منفجر كنند و يا نمونه ديگري كه در عراق استفاده مي كردند ، سوء استفاده از آدم هاي عقب افتاده و خودروهايي كه سرنشين هايش هيچ اطلاعي از جاسازي مواد منفجره در داخل اتومبيل شان نداشتند ، بود.
وي ادامه داد: اين در حالي است كه فرد شهادت طلب صحنه را مي بيند و با علم و آگاهي كامل نسبت به نتايج كارش ، تصميم مي گيرد و اقدام مي كند همانند شهيد فهميده ، شهيد گلدوي و شهيد كي خواه و شهيدان بسياري كه بدين شيوه دعوت حق را لبيك گفتند.
سردار نقدي در ادامه از فعاليت 9 بيمارستان صحرايي بسيج جامعه پزشكي در مناطق محروم كشور خبر داد و گفت: امروز كه به تبليغ كسب سود بيشتر مشغول هستيم تعداد 9 بيمارستان صحرايي به همراه پزشكان متخصص و فوق تخصص عضو بسيج جامعه پزشكي بدون هيچ چشم داشتي مشغول فعاليت هستند اما نهايت هنري كه در رسانه هاي ما در معرفي اين خدمات مي كنند ، گرفتن يك مصاحبه است و ديگر فعاليت در چنين زمينه هايي انجام نمي هند. بنابراين وقتي به چنين موضوعاتي نمي پردازيم ، مجبوريم برويم فيلم هاي پزشكي آلمان را بياوريم و پخش كنيم ؛ فيلم هايي كه خنك و بي روح هستند.
وي همچنين به اجراي بزرگترين نمايش تئاتر تاريخ بشريت نيز اشاره كرد و اظهار داشت: به مناسبت عيد ولايت ، بسيج بزرگترين تئاتر تاريخ بشريت كه همان بازسازي صحنه غدير بود را در قم اجرا كرد كه طي آن 65 هزار تماشاگر از نقاط مختلف كشور براي تماشاي آن به منطقه محل اجراي نمايش آمدند.
وي درباره شهيد وزوايي نيز يا آورشد: شهيد وزوايي انساني است كه در اوج نبوغ و توانائيهاي علمي ، يك مبارز به تمام معنا در دوران قبل ، حين و بعد انقلاب بود و همواره در خطوط اول فعاليت ها حضور داشت به نحوي كه وقتي حركت اشغال سفارت جاسوسي سابق آمريكا صورت مي گيرد جزو نفرات اولي است كه از ديوار لانه جاسوسي آمريكا بالا مي رود و وقتي هم جنگ تحميلي آغاز مي شود ، از اولين ميدان داران صحنه نبرد است و در آنجا با بهره گيري از نبوغ خود مانند فتح بازي دراز با شش مجروح ، صحنه هايي از رشادت و ايثارگري را به ثبت مي رساند.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين افزود: در عمليات فتح المبين نيز با نفوذ به عمق عقبه دشمن ، توپخانه ارتش بعث عراق را با 90 قبضه آتش بار سالم به غنيمت مي گيرد و همين عامل موجب مي شود تا عمليات سريع به اهداف خود دست يابد و در نهايت وقتي در مرحله اول عمليات بيت المقدس مشغول هدايت نيروهاي تحت امرش بود ، به شهادت مي رسد.
وي خاطرنشان كرد : حال كداميك از فرماندهان نظامي كشورهاي دنيا چنين افرادي را دارند؟ فرماندهان آنها آدم هاي نظامي بي كله اي هستند كه از علم و اخلاق چيزي حالي شان نيست يا اگر علم بدانند خالي از اخلاق و عرفان اند يا اگر سرشان در عرفان است از علم خالي هستند به عبارت ديگر فرماندهان و نظامي هاي كشور هاي ديگر فقط يك بعدي هستند در حاليكه فرماندهان ما همچون وزوايي كه نفر سوم شيمي دانشگاه شهيد شريف بود آدم هايي چند بعدي هستند كه در هر عرصه اي وارد مي شوند ، خط شكن خواهند بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.