نقدي: عده اي در رفتارهاي آمريكا به دنبال منطق مي گردند

آمريكا هيچ منطقي ندارد؛
نقدي: عده اي در رفتارهاي آمريكا به دنبال منطق مي گردند
چهارشنبه, 07/07/1389 - 14:43
روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين به نقل از خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: برخي در رفتار آمريكا به دنبال منطق هستند در حالي كه بر رفتار آمريكا هيچ منطقي حاكم نيست و آنها حتي عقل محاسبه گر مادي هم ندارند.
نقدي: عده اي در رفتارهاي آمريكا به دنبال منطق مي گردند

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، سردار محمد رضا نقدي عصر سه شنبه در همايش پيشكسوتان و فرماندهان رده هاي مقاومت بسيج كه در حسينيه شهيد مطهري سپاه قزوين برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس درخشان ترين قطعه تاريخ ملت ماست و در تاريخ ايران هيچ قطعه اي نوراني تر از اين دوره وجود ندارد.
وي ادامه داد: زماني كه يك ملت براي احياي ناب ترين ارزش هاي الهي و ارزشمندترين ارزش هاي انساني به صحنه آمدند و قيام كردند، و زماني كه همه قدرت هاي شيطاني دنيا براي مقاومت با آنها يكپارچه شدند، اين ملت نهراسيدند و با شهامت مقابل قدرت هاي شيطاني دنيا ايستادند.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين اضافه كرد: جنگ تحميلي جنگي بود كه پياده نظام آن رژيم بعثي و ثروت سرشار حكام فاسد منطقه، پشتوانه مالي آن و حمايت بي حد و حصر آمريكا، تجهيزات پيشرفته شوروي آن روز و فرانسه و يوگسلاوي فروپاشيده پشتوانه آن بود و در واقع همه دنيا آمده بودند كه كمر انقلاب را بشكنند.

* دفاع مقدس نوراني ترين قطعه تاريخ ماست
وي تصريح كرد: ولي يك ملت كه جمعيت آن كمتر از يك درصد از جمعيت دنياست، در مقابل دنيا ايستادند و سربلند از اين آزمايش بيرون آمدند و در هيچ تاريخي چنين قطعه نوراني وجود ندارد.
نقدي با اشاره به نقش مادران و پدران در دوران دفاع مقدس توضيح داد: در آن دوران مادران با همه عشقي كه به فرزندانشان داشتند، فرزندانشان را براي اسلام راهي جبهه ها مي كردند و حتي برخي جوانان، به امر مادرشان براي دفاع از اسلام آمده بودند به طوري كه مادري پنج فرزند خود را تقديم انقلاب و كشور كرده بود و از امام مي خواست كه خود براي دفاع از اسلام به ميدان نبرد بيايد و پدران نيز خود همراه فرزندانشان به جبهه ها مي آمدند.
وي يادآور شد: زنان نيز وقتي شوهرانشان راهي جبهه بودند اشك خود را فرو مي خوردند كه مبادا دل هاي همسرانشان بلرزد و وقتي كه پيكر شهدا را بازمي گرداندند باز اشك خود را فرو مي خوردند كه مبادا دشمن شاد شود و كجا چنين ويژگي هايي يافت مي شود؛ دنيا نشان دهد كه آيا چنين انسان هايي با اين حد از ايثار، گذشت، معرفت دارد؟
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به لزوم استمرار راه شهدا خاطر نشان كرد: استان قزوين شهداي برجسته اي مانند شهيد بابايي و رجايي دارد كه با نام و ياد آنها سرآمد استان هاي كشور است و اگر كسي راه آنها را ادامه دهد در بهترين جاي بهشت مأوي خواهد كرد.

* مقاومت ملت ايران مردم دنيا را بيدار كرد
وي يادآور شد: آيا دنيا مي تواند چنين انسان هايي بياورد، آنها دستشان تهي است از اينكه حتي يكي از اين انسان ها تربيت كرده باشند كه با يك جوان بسيجي و رزمنده در خصوصيات و كرامات انساني رقابت كند و آنها مجبور هستند سراغ قهرمان هاي تخيلي مانند سوپرمن، بتمن و... بروند.
نقدي اعلام كرد: آن مكتبي كه چنين انسان هاي وارسته اي را تربيت مي كند كه بشريت به آنها افتخار مي كند، مكتب علي (ع)، زهرا (س) و حسين (ع) است و هر مكتبي نمي تواند چنين انسان هايي را تربيت كند، انسان هايي كه مقابل قدرت هاي استكباري بايستند.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: مردم فلسطين كه زماني تسليم شده بودند كه زير سايه رژيم صهيونيستي باشند امروز اينگونه مردانه قيام مي كنند و مردم غزه تسليم نشدند و آنها اين را از دفاع مقدس آموختند، لبناني ها نيز كه زماني تسليم شده و صهيونيست ها تا بيروت آمده بودند، مي بينيم به جايي رسيدند كه صهيونيست ها را بيرون كرده و با وجود اينكه 33 روز زير شديدترين بمباران قرار گرفتند اجازه ندادند صهيونيست ها يك وجب پيشروي كنند.
وي عنوان داشت: امروز در همه دنيا بيداري ايجاد شده، در آمريكاي لاتين، آسياي شرقي و در همه جاي دنيا اين بيداري وجود دارد و اين مديون مقاومت جانانه دفاع مقدس است و امام خميني (ره) نيز فرمود جنگ ما فتح فلسطين را به دنبال دارد و اين وعده امام (ره) حق است.

* مهر باطل بر پرونده آمريكا زده شده است
نقدي تصريح كرد: دشمني كه اينگونه شكست خورده و مورد هجوم ملت هاي مختلف قرار دارد، در سياست درمانده است و اقتصاد آن ورشكسته شده به طوري كه امسال سومين سالي است كه اقتصاد آنها روند نزولي و سراشيبي شديد دارد و در سياست و فرهنگ نيز حرفي براي زدن ندارد.
وي عنوان داشت: 95 درصد رسانه هاي بزرگ جهان در دست آمريكا و صهيونيست ها است ولي با اين وجود، آمريكا منفورترين كشور دنياست و وقتي به كشور ما نگاه مي كند، مي بيند كه اين كشور بيشه شيران خداست و مردم عراق شعار نماز جمعه تهران را مي دهند و آمريكا مستأصل شده است و در مقابل جريان حقيقت و نوراني كه در كشور ما نورافشاني مي كند، راه تخريب را در پيش گرفته است زيرا مكتبي براي ارائه ندارد.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين افزود: دشمن تخريب اخلاق، معنويت، پراكنده كردن فساد، توزيع مشروبات الكلي، مواد مخدر و توزيع فيلم هاي مبتذل را در پيش گرفته است چراكه حرفي براي زدن ندارد.
وي گفت: البته در تخريب نيز گرفتار تناقض شده است به طوري كه در ماه رمضان از مسلمانان دعوت كرده و افطاري مي دهد و بعد قرآن را آتش مي زنند و در واقع با اين كار مُهر باطل شد روي پرونده آمريكا زده شد و يا اوباما در عيد نوروز پيام فارسي به ملت ايران مي دهد و بعد تحريم مي كند.

* هيچ منطقي بر رفتار آمريكا حاكم نيست
نقدي افزود: برخي در رفتار آمريكا به دنبال منطق هستند در حالي كه در رفتار آمريكا هيچ منطقي حاكم نيست.
فرمانده بسيج مستضعفين ادامه داد: اينها اگر منطق داشتند از اول سراغ خدا مي رفتند و اينها با توجه به اينكه با اقداماتي كه در مقابل چشمان مردم دنيا در گوانتانامو، غزه، عراق، افغانستان و پاكستان انجام داده و ظلم را از حد گذرانده اند، خداوند حتي عقل محاسبه گر مادي را نيز از آنها گرفته است.
وي يادآور شد: شاه نيز در سال آخر اينگونه بود به طوري كه دولت آشتي ملي براي آشتي با مردم تشكيل مي داد و بعد با تانك حمله كرده و كشتار 17 شهريور رخ داد.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: بايد مراقب تلاش مذبوحانه آمريكا بود و امروز دو وظيفه بزرگ داريم، نخست اينكه ارزش ها، معنويت و ايمان خود را حفظ كنيم كه ركن اصلي موفقيت و برتري ما به دشمن در دفاع مقدس بود و دوم اينكه ارزش هاي انقلاب را كه در حال نشر است، توسعه دهيم و دنيا را با اين معارف آشنا كنيم.

* تنها 8 هزار عنوان كتاب از فرهنگ دفاع مقدس داريم
وي با اشاره به لزوم انجام كارهاي فرهنگي بيان داشت: ما 8 هزار عنوان كتاب از فرهنگ دفاع مقدس داريم كه اين تعداد كتاب، بسيار كم است و بايد براي كار فرهنگي حركت كنيم و پايگاه هاي بسيج را محور قرار دهيم.
نقدي عنوان داشت: امروز ما مشكلاتي در جامعه داريم و معضل بيكاري داريم و با تحولات اقتصادي مانند طرح هدفمند كردن يارانه ها ممكن است برخي افراد دچار آسيب پذيري مي شوند و بايد مصمم باشيم و كمك كنيم و نگذاريم در كشاكش نبرد با قدرت ها كسي مأيوس شود.
وي تأكيد كرد: در كار سازندگي، پايگاه هاي ما همانطور كه امروز مورد عنايت رهبري قرار گرفتند، بايد بيش از اين در صحنه آمده و فعاليت كنند و خود بايد محروميت ها را كاهش دهيم.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به اهميت امر به معروف و نهي از منكر بيان داشت: ما بايد براي جوانان برنامه داشته باشيم، امر به معروف و نهي از منكر وظيفه ماست و ما بيشتر در اين مورد با رويكرد سلبي پيش رفتيم در صورتي كه در بحث امر به معروف و نهي از منكر، 95 درصد ايجابيات است و در مرحله آخر بايد كار سلبي صورت گيرد كه اين كار سلبي نيز بيشتر بر عهده نيروي انتظامي است.

* جوانان هدف نبرد دشمن در جنگ نرم هستند
وي در ادامه با اشاره به جنگ نرم و هدف قرار گرفتن جوانان از سوي دشمن اعلام كرد: بيشترين جامعه اي كه هدف نبرد دشمن قرار دارند، جوانان هستند و ما بايد با محبت سراغ جوانان برويم و حقيقت را يادآوري كنيم.
نقدي عنوان داشت: امر به معروف و نهي از منكر بايد در پايگاه هاي بسيج احيا شود و شوراي پايگاه بايد فكر كرده و براي جوانان در معرض لغزش برنامه داشته باشد، اگر ديروز در دفاع مقدس جنگ ما براي گرفتن خاكريز، ارتفاع، آزادسازي و گرفتن شهر بود، امروز جنگ ما و دشمن بر سر جوانان است.
وي اظهار داشت: آنها مي خواهند جوانان ما را متعلق به خود كنند و مي خواهند جوانان را شيطان پرست و منحرف كنند ولي ما مي خواهيم اينها بندگان خدا باشند، در دفاع مقدس امروز جوانان هدف هستند و بايد در اين زمينه همت كرد.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: فرماندهان رسالت بزرگ دفاع را بر دوش دارند و بايد براي تك تك جوانان برنامه داشته باشند و هيچ كس نبايد از چشمان شما دور باشد و هدف اصلي اين است تا با آن سربلندي كه شهدا دفاع مقدس را به پايان رساندند، اين جهاد مقدس را به پايان برسانيم.
وي خاطر نشان كرد: در هشت سال دفاع مقدس جنگ نظامي سخت بود و ذخاير دشمن از ما بيشتر بود و چون مهمات نداشتيم فاصله بين عمليات هاي ما بسيار بود ولي امروز در جنگ فرهنگي، ضرادخانه هاي ما پر است و ما قرآن، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و بيانات رهبري را داريم و به طور حتم در اين نبرد پيروز هستيم.
انتهاي پيام/ي10

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.