مهار بیماری کرونا نیازمند بسیج همگانی است/ ۱۰۰ هزار جهیزیه در قالب ازدواج آسان توزیع می شود

رئیس سازمان بسیج در دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان:
مهار بیماری کرونا نیازمند بسیج همگانی است/ ۱۰۰ هزار جهیزیه در قالب ازدواج آسان توزیع می شود
پنجشنبه 1399/08/29 - 09:46
سردار سلیمانی با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار با حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه تاکنون دارویی برای بیماری کرونایی به طور قطع وجود ندارد اظهار کرد: تنها نیاز بیماران کرونایی به گفته اطبا، اکسیژن است و مابقی داروها حالت مسکن و تسریع در روند بیماری دارد.

رییس سازمان بسیج افزود: ما در بسیج جامعه پزشکی کشور گروهی از پزشکان متخصص از سراسر کشور در کارگروهی که بیش از ۲۰۰ ساعت طول کشید یک طرح تهیه و به وزیر بهداشت پیشنهاد شد و وزیر کلیات آن را پذیرفتند و یک تفاهم نامه ای تحت عنوان مبارزه تکمیلی با کرونا، شهید حاج قاسم سلیمانی بسته شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: اصل طرح علاوه بر اقدامات درمانی، یک استراژی جدیدی را شروع می کنیم که بیماران کرونایی که علائم بیماری آنها کم یا بدون علامت هستند به راحتی در منازلشان، مهمان سراها، برخی از مدارس، مکان های خدمات رسانی سپاه، بسیج و بنیاد مستضعفین قرنطینه می شوند تا با بیرون ارتباط نداشته باشند و کسانی که نیاز به مراقبت های بیشتر دارد به بیمارستان ها منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه دو هزار تیم پزشکی در سراسر کشور ساماندهی می شود اضافه کرد: هر گروه متشکل از یک پزشک، چهار پرستار و ۱۰ بهورز است.
رییس سازمان بسیج با بیان اینکه از هر ۲۵هزار نفر جمعیت حداقل به یک گروه پزشکی نیاز است اظهار کرد: بسیج محلات و مساجد امتداد آن می شود و از طریق سامانه ۴۰۳۰ و نرم افزار سیب و یک نرم افزار دیگر شناسایی و قرنطینه می شوند و اگر با خانواده نیز ارتباط داشته شرایط ایزوله کردن خانواده بیماران کرونایی نیز محیا می شود.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: خانواده های کرونایی که مشکل معیشتی دارند نیز حمایت می شوند و قرنطینه بیماران کرونایی مدت ۱۵ روز اتفاق می افتد.
وی عنوان کرد: برنامه این است که روزانه ۱۰۰ بیمار شناسایی و مراقب های آن صورت می پذیرد و در طول۱۰ روز یک میلیون می شود و در طول ۱۴روز می شود ۱۴۰۰ و این طرح نیاز به تعطیلی کشور ندارد.

رییس سازمان بسیج ادامه داد: الان می خواهیم کل ۸۰ میلیون جمعیت کشور را کنترل کنیم که این امر سخت می شود این موضوع بین سازمان بسیج کشور و وزارت بهداشت پذیرفته شده است و در سه استان خراسان رضوی، اصفهان و فارس الان شروع شده، و سایر استان ها بسیج جامعه پزشکی در صدد انجام این اقدام هستند.
سلیمانی گفت: پیش بینی می شود با اجرای این طرح، در طول چهار ماه بیماری کرونا کاهش یابد و به مرحله مهار می رسد و تا ایام عید نوروز، شمار تلقات به ۳۰ و ۴۰ نفر در سراسر کشور می رسد که مرحله ریشه کنی آن آغاز می شود و این کار اگر با موفقیت انجام شود دستاورد بزرگی برای نظام می شود زیرا در حال حاضر بزرگترین دغدغه مردم بیماری کرونا است.

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا باعث ایجاد افکار منفی در جامعه شده است، عنوان کرد: امید به آینده در کشور نسبت به سال گذشته به نصف رسیده و ۳۴درصد شده علت آن بیماری کرونا است.

رییس سازمان بسیج  بیان کرد: در سایر شاخصه های اقتصادی، اجتماعی و… این جامعه آماری ۱۸۰ هزار نفری نسبت به سال گذشته افزایش وجود داشته است که القاء آن در جامعه باعث افزایش امید می شود.

سردار سلیمانی عنوان کرد: قرارگاه سلامت در استانها فرمانده سپاه، استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی و در شهرها کنار شهردار، هلال احمر هستند و شهرستان ها یک قرارگاه شود و علاوه بر کارهای درمانی به صورت محله محور و مردم پایه انجام می شود و هر خانه یک پایگاه سلامت و هر مسجد یک قرارگاه حافظان سلامت می شود.

وی اظهارکرد: قرارگاه سلامت از بیستم ماه جاری در خراسان رضوی آغاز شده و دوهفته قبل آن در اصفهان و از دو روز گذشته در فارس آغاز شده که در اردستان موفقیت های خوبی داشته و مردم به کمک آمده اند.

رییس سازمان بسیج با بیان اینکه مهار بیماری کرونا یک بسیج ملی می خواهد، عنوان کرد: همان گونه که بیماری فلج اطفال مهار شد هر چند که این بیماری پیچیده تر است اما به فضل الهی با فرهنگ سازی این امر را پشت سر می گذاریم

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: چهار ماه پایانی سال علاوه بر توزیع بسته های مورد غذایی و لوازم التحریر؛ اشتغال، ازدواج آسان نیز بر آن افزوده می شود و ۱۰۰ هزار جهیزیه با کارخانه ها ایرانی قرارداد بسته شده و پنجم آذرماه به نیابت از حضرت آقا ۳۰ هزار مهریه در سراسر کشور توزیع می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.