آغاز طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در هفته بسیج

رئیس سازمان بسیج در نشست خبری خبر داد:
آغاز طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در هفته بسیج
دوشنبه 1399/08/26 - 11:05
رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آغاز طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در هفته بسیج خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج طی سخنانی اظهار داشت: بسیج تحت فرمان رهبر انقلاب در مواجه با چالش‌های اساسی به میدان می‌آید ‌و نقش‌آفرینی می‌کند تا تهدیدات تبدیل به فرصت شود.

وی افزود: امسال هفته بسیج را در حالی برگزار می‌کنیم که ویروس کرونا در همه جهان فراگیر شده و موجب شده تا تعدای از هموطنان‌مان را از دست بدهیم. از زمانی‌که این ویروس پیدا شد بسیج با تجربه واکسیناسیون فلج اطفال و همچنین تجربه سنجش فشار خون بیش از سی میلیون نفر از هموطنان‌مان با هماهنگی وزارت بهداشت به میدان آمد و حضور نیروهای داوطلب برای همراهی بیماران، حضور طلاب بسیجی برای تدفین بیماران و مجاهدت در تولید ماسک بسیج رکوردهای بسیار خوبی را در کارنامه خودش داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: تحت همین پروژه بیش از هفتاد میلیون نفر غربالگری شدند که موجب شد نرخ ابتلا کاهش پیدا کند. بسیج با به میدان آوردن ظرفیت مردمی موجب شد تا ‌مشکل تولید ماسک حل شود و‌‌‌ روزانه بیش از هفده میلیون ماسک تولید می‌شود.

سردار سلیمانی تصریح کرد: بر اساس فرمان رهبر انقلاب از 15 شعبان امسال موضوع کمک‌های مومنانه توسط پایگاه‌های بسیج عملیاتی شد و طی چهار مرحله بیش از 10 میلیون بسته معیشتی در سراسر کشور توزیع شد و 24 هزار جهیزیه به افرادی که توان تامین جهیزیه نداشتند اهدا شد و بیش از 5 میلیون بسته بهداشتی بین نیازمندان توزیع شد. همچنین 47 میلیارد تومان کمک‌های نقدی به نیازمندان پرداخت شد.

وی گفت: در هفته بسیج در 5 آذر 30 هزار جهیزیه را تقدیم زوج های جوان می‌کنیم و 700 هزار بسته بهداشتی هم بین نیازمندان تو زیع می‌شود. در ادامه فعالیت بسیج در مبارزه با ویروس کرونا یک طرح تکمیلی به نام طرح شهید سلیمانی با نظارت وزارت بهداشت اجرا خواهیم کرد که مهمترین ویژگی آن این است که محله‌ور است و ظرفیت‌های محلی و دستگاه‌های مختلف برای این‌کار در نظر گرفته شده است. در این طرح گروه‌های بهداشتی با پشتیبانی 54 هزار پایگاه مقاومت بیماران را شناسایی کنند. بیمارانی که حال وخیمی ندارند در مکان‌هایی اسکان داده شده و از لحاظ غذایی و بهداشتی پشتیبانی می‌شوند و افرادی که حال وخیمی دارند، به بیمارستان اعزام می‌شوند. بیمارانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند نیز تحت کنترل قرار می‌گیرند. این طرح از استان خراسان رضوی آغاز شده و امروز استان فارس هم این طرح را سراسری آغاز می‌کند. اگر این طرح با همین روال پیش برود امیدواریم که شاهد کاهش نرخ ابتلا در کشور باشیم.

سردار سلیمانی اظهار داشت: برنامه‌های محوری بسیج تحت پروتکل‌ها انجام می‌شود و برای هر روز در هفته بسیج برنامه‌هایی پیش بینی شده است و مهمترین کار را کمک به سلامت مردم می‌دانیم. طبیعی است که سایر خدمات بسیج هم متناسب با همین شرایط انجام می‌شود؛ ما باید جهاد امید آفرینی را بین جوانان گسترش دهیم. امروز ما مشکلاتی داریم که با سرپنجه تدبیر ملت ایران حل خواهد شد. در بحث اقتصاد مقاومتی مباحث متعددی را در دستورکار قرار دادیم که در حوزه عارضه‌یابی در صنایع متوسط و کوچک و بخصوص‌ اشتغال امسال عملکرد مناسبی داشتیم. بسیج در غالب تعاونی‌های مردم‌یار و اشتغالزا و تعاونی‌هایی با تسهیل‌گیری بسیج راه اندازی شده که اعضای این صندوق‌ها یک میلیون نفر هستند. در سال‌های گذشته این تعاونی‌ها 70 هزار شغل ایجاد کرده و امسال هم 6 هزار شغل ایجاد کرده‌اند و توانسته‌اند 9 هزار واحد تولیدی را ایجاد کنند.

وی ادامه داد: 1744 کارگاه اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده‌ایم که موجب اشتغال 5 هزار نفر شده است. ما همچنین رشد خوبی در گروه‌های جهادی داشتیم که 40 هزار گروه در سامانه ما ثبت شده است. امیدواریم با هم‌افزایی که دستگاه‌های مختلف انجام شده بتوانیم محرومیت‌ها را کاهش دهیم. امسال 10 هزار پروژه محرومیت‌زدایی را هدف‌گذاری کردیم که بیش از 2 هزار افتتاح شده و 2 هزار پروژه هم در هفته بسیج افتتاح می‌شود؛ یک مورد از این پروژه‌ها احداث 1000 واحد مسکونی در حاشیه شهر چابهار است.

سردار سلیمانی درباره کمک بسیج به مهار گرانی‌ها تصریح کرد: برای کمک به شبکه نظارتی سازمان حمایت در ابتدا 2500 همیار نظارت معرفی کردیم و بعد از آن نیز اعلام آمادگی کردیم که درخواست 4000 نفر همیار را دادند. بسیج در موضوع کشف انبارهای احتکار شده هم فعال بوده و توانسته بسیاری از این انبارها را کشف کند. قرار شد کمکی هم به وزارت جهاد کشاورزی بکنیم که در زمینه توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم بسیج اعلام آمادگی کرده است.

رئیس سازمان بسیج درباره اجرای گشت‌های محله‌ور گفت:  با تاکید شورای امنیت کشور و پیگیری شورای تامین استان تا گشت‌های محله‌ور رضویون بسیج فعال است و بسترهای تقویتی برای آنها اندیشیده شده است. با قوه قضاییه ‌و نیروی انتظامی هم هماهنگی شده و این گشت‌ها در حال انجام است و تقویت خواهند شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.