پیام رییس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز جهانی مسجد

در آستانه روز جهانی مسجد صادر شد:
پیام رییس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز جهانی مسجد
پنجشنبه 1399/05/30 - 11:45
سردار سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین با صدور پیامی روز جهانی مسجد را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در آستانه 31 مرداد ماه روز جهانی مسجد، پیامی را مننشر کردند که به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

(مسجد، نه‌فقط در زمان ما و نه‌فقط در کشور عزیز اسلامى ما، بلکه در نقاط مختلف عالم و در طول تاریخ، منشأ آثار بزرگ و نهضت‌ها و حرکت‌هاى اسلامى بزرگى شده است) مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

زمانی که حضرت امام راحل(رحمة الله علیه) می‌فرمودند: سربازان من در گهواره اند، هیچ کس معنای آن را درک نمی‌کرد، آینده ای پس از سال‌های اولیه نهضت اسلامی را کسی نمی‌توانست حدس بزند، چه رسد به آنکه بخواهد تحلیل کند. مسجدهای شهر، محل پرورش انسان‌های وارسته ای بود که بعدها به پهلوانان پاسداری از انقلاب اسلامی شهره شدند. جوانانی که همه عزت خود را در امامشان یافته بودند و در واقع مسجدها، به سنگرهای دفاع از نظام و انقلاب تبدیل شدند که تا به حال نیز دشمنان اسلام و انقلاب کینه دیرینه خود را از مسجد به دل دارند و موفقیت تمامی هجمه های فرهنگی خود را در رهایی جوانان و نوجوانان ما از مسجد می‌دانند.

مسجد کانون موثری است که علاوه بر اینکه نقش خود را به عنوان یک نهاد موفق اجتماعی در طول حیات ارزشمند خویش به خوبی ایفا نموده بلکه به صورت فردی نیز زمینه تمسک و بهره‌مندی از رفتارهای اجتماعی، شخصی و خانوادگی و همچنین بهره‌مندي از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی در این امور از طریق مبلغان، روحانیون و عالمان وارسته دینی در قالب سخنرانی، وعظ و خطابه در منابر مساجد که یکی از عناصر و اجزای مهم مساجد در انتقال پیام محسوب می‌شود فراهم کرده است.

در گام دوم انقلاب اسلامی رهبری فرزانه انقلاب به حضور جوانان به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی اشاره نموده اند که لازمه تحقق این هدف متعالی و حضور مدیران جوان، کارگزارن جوان، اندیشمندان جوان، فعالان جوان، در همه میدان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین المللی احیا مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج به عنوان سنگر اول دفاع از نظام و انقلاب اسلامی در سطح محلات کشور است.

در سال گذشته و در ادامه آن در سال جاری و با شیوع ویروس منحوس کرونا و کمک‌هایی که از سوی مساجد از همه جنبه های مادی و معنوی به مردم عزیزمان صورت گرفت که همچون ایام دفاع مقدس نقش مسجد و اصحاب مسجد اعم از روحانیون، هیأت امنا، بسیجیان و همه فعالان مسجدی را برای همه مردم روشن و واضح گردانید.

اینجانب نیز ضمن اغتنام فرصت، همه تلاش‌های خستگی ناپذیر عزیزان فعال در مساجد را ارج نهاده و 31 مردادماه، روز جهانی مسجد را به همه هم‌میهنان عزیزمان خاصه ارکان مساجد در جای جای میهن اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان توفیقات روز افزون برای شما عزیزان مسئلت مینمایم.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی
رئیس سازمان بسیج مستضعفین

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.