سرنگونی جمهوری اسلامی ریشه اصلی جنگ استکبار علیه ما در دفاع مقدس بود

جانشین رئیس سازمان بسیج در خراسان جنوبی:
سرنگونی جمهوری اسلامی ریشه اصلی جنگ استکبار علیه ما در دفاع مقدس بود
یکشنبه, 06/31/1398 - 11:40
سردار سپهر گفت: بعد از پیروزی انقلاب برای اولین بار قدرتهای استکباری شرق و غرب عالم متحد شدند و بر اساس یک اتحاد شیطانی و استکباری در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز(31شهریور) در مراسم رژه نیروهای مسلح در بیرجند اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب برای اولین بار قدرتهای استکباری شرق و غرب عالم متحد شدند و بر اساس یک اتحاد شیطانی و استکباری در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیدند.

وی افزود: دشمنان برای سرنگونی نظام نوپای اسلامی به تمامی تدابیر شیطانی اعم از تهدید، تحریم، قائله های قومی و ترور مسئولین ما دست زدند و هجمه همه جانبه برای سرنگونی نظام نوپا در تمام عرصه ها با همه قدرت شروع شد امام ایستاد و مردم از امام تبعیت و انقلاب خود را حفظ کردند.

 سپهر ادامه داد: دشمن تصمیم گرفت بعد از شکست های پی در پی در مواجهه با انقلاب و مقاومت مردم، جنگی خانمان سوز، همه جانبه، خشن و با پشتیبانی قدرت های استکباری شرق و غرب عالم علیه ما شروع کند که این جنگ با برآوردهای دانشمندان نظامی غرب و شرق عالم می بایست موجب شکست ما در طول یک هفته می شد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان غربی برآورد کرده بودند کشوری که ارتش ندارد و با وجود اینکه مستشاران نظامی از ایران کوچ کرده بودند؛ قوای دفاعی و توان مدیریت چند روزه جنگ را ندارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مشکلات آن زمان در کشور ما از جمله  فقدان نظام و ساختار حاکمیتی ، مشکلات معیشتی و عدم پشتیبانی قدرت های خارجی از ایران بود که برآورد های منطقی نظامیون و سیاسیون دشمنان قرار گرفت که با یک تهاجم سراسری ظرف یک هفته ایران را تسلیم خود کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان عواملی برای جنگ علیه ما اعلام کردند که به ظاهر اختلافات ارزی و مرزی بود گفت: عوامل و ریشه های اصلی جنگ علیه ما  سرنگونی جمهوری اسلامی ، ماهیت مستقل و استکبارستیزی مردم و رهبری، به هم خوردن موازنه قوا در منطقه با سرنگونی ژاندارم منطقه رژیم منحوس پهلوی و جاه طلبی صدام و اختلافاتش با ایران قبل از انقلاب بود.

سردار سپهر اظهار داشت: بعثی ها با حمایت غرب و شرق برآورد کرده بودند که به دو دلیل باید ظرف چند روز ما تسلیم آنان شویم اینکه ایران ناتوان از دفاع از خود  است و هیچ یک از قدرت های جهان و منطقه ای از ایران حمایت نمی کنند لذا یک جنگ خانمان سوز بر ما تحمیل کردند. در این جنگ امام(ره) فرماندهی و هدایت رزمندگان را برعهده گرفت و رزمندگان تبعیت مطلق خود از رهبر را نشان دادند.

 استفاده از الگوهای نبرد عاشورایی در دفاع مقدس اوج گرفت

وی  به عوامل اصلی پیروزی ما در دفاع مقدس که امروز هم می تواند در برابر قدرت های استکباری در گام دوم انقلاب پیروزی های دیگر برای ما به ارمغان بیاورد اشاره و عنوان کرد: اول رهبری داهیانه، شجاعانه، عالمانه و بی نظیر امام راحل و دوم انگیزه الهی رزمندگان ما از عوامل شکست ناپذیری قوای ما بود.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: روحیه اخلاص، توکل، ایثار، صبر، ارزش های دینی و انقلابی رزمندگان ، اعتماد به خداوند و نفس، نصرت الهی، شجاعت، صبوری، نترسیدن از دشمن، استفاده از الگوهای نبرد عاشورایی که چه بکشیم و چه کشته شویم پیروزیم در دفاع مقدس اوج گرفت.

سپهر ادامه داد: تسلیم دشمن نشدن  و علم،  دانش و خِرَد فرماندهان و مدیران در تمام سطوح و صحنه های دفاع مقدس وجود داشت. عرصه عملیاتی آفندی و پدافندی در دفاع مقدس از خلق روشهای جدید جنگ و مبارزه در طول تاریخ بی نظیر بود.

وی با بیان اینکه عامل دیگر پیروزی در دفاع مقدس حضور مردم پا در رکاب امام بود خاطرنشان کرد: مردم تا پای جان برای کشور ایستادگی کردند به طوریکه ۱۷میلیون نفر در جمعیت ۳۶میلیون نفری در جبهه نقش آفرینی کردند، بیش از ۲۰۰هزار نفر شهید و ۵۰۰هزار نفر جانباز دادیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه وحدت نیروهای مسلح، بسیج و مردم عوامل اصلی پیروزی در دفاع مقدس بود گفت: ما در دفاع مقدس دستاوردهای بزرگی داشتیم از جمله حفظ تمامیت ارضی کشور بود که در ۲۰۰سال گذشته هرگاه قدرتهای بزرگ به کشور ما تشری زده اند تا تهدید به حمله یا اشتغال کردند با یک معاهده بخشی از کشور ما را جدا کردند که از آن زمان ۷۰درصد از جغرافیای کشور جدا شده است.

وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس تمام غرب و شرق عالم  بر علیه ما سرباز، سلاح، نیروهای ارشد، امکانات ماهواره ای، جاسوسی و جریانات ضد انقلاب را در اختیار گرفتند اما ما یک وجب از کشور خود را دست ندادیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.