افشاي جزئيات تكان دهنده از حضور بيگانگان در آشوب 25 بهمن

افشاي جزئيات تكان دهنده از حضور بيگانگان در آشوب 25 بهمن
شنبه, 12/07/1389 - 14:43
وزير اطلاعات گفت: ماموران وزارت اطلاعات در اغتشاش 25 بهمن، دو فرد وابسته به منافقين و سازمان جاسوسي آمريكا(سيا) را بازداشت كردند.
افشاي جزئيات تكان دهنده از حضور بيگانگان در آشوب 25 بهمن
وزير اطلاعات گفت: ماموران وزارت اطلاعات در اغتشاش 25 بهمن، دو فرد وابسته به منافقين و سازمان جاسوسي آمريكا(سيا) را بازداشت كردند.
حجت الاسلام والمسلمين مصلحي وزير اطلاعات در برنامه زنده تلويزيوني "ديروز، امروز و فردا " از شبكه سوم سيما، درخصوص حوادث روز 25 بهمن، گفت: نفاق در 25 بهمن به صورت جدي وارد عمل شده بود و اگر ما در اين بحث شهيدي داشتيم، شهيدي است كه به دست منافقين به شهادت رسيده است.
وي افزود: در اين خصوص فردي دستگير شده كه مسلح بوده است و از مجموعه نفاق است اين فرد براي اقداماتي كه صورت مي داد از سوي منافقين ماموريت داشته و افرادي را به شهادت رسانده است.

مصلحي با اشاره به اينكه حتي گلوله اي كه وي شليك كرده مشخص شده است؛ تصريح كرد: منافقان سعي داشتند وي را از كشور خارج كنند اما توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگير شد و در حال حاضر اطلاعات بسيار مناسبي را در اختيار ماموران قرار داده است.

وي تاكيد كرد: همچنين ماموران وزارت اطلاعات در حوادث 25 بهمن فرد ديگري را بازداشت كردند كه مرتبط با سازمان جاسوسي آمريكا( سيا) بوده است.
وزير اطلاعات گفت: وي اطلاعاتي از صحنه هاي اغتشاش را با توجه به افرادي كه به كار گمارده بود، دريافت و به سازمان سيا ارائه مي كرد.
مصلحي افزود: از مدتي پيش، مأموران وزارت اطلاعات اين فرد را رصد اطلاعاتي كرده بودند كه در روز 25 بهمن در صحنه اغتشاشات بازداشت شد.
وي تصريح كرد: اين فرد ايراني است و تحت تأثير سازمان سيا با اين سازمان همكاري داشته است.
وزير اطلاعات كشورمان همچنين حضور هواداران فتنه در 25 بهمن را ناچيز دانست و گفت: اتفاقا اين برنامه افتضاح بزرگي بود و باعث ريزش هواداران جريان فتنه شد.
مصلحي، همچنين ضمن تشريح ماهيت ضدانقلابي، دين ستيزانه و براندازانه جريان فتنه، با اشاره به اطلاعات به دست آمده در ارتباط با اين جريان، از كشف جزوه اي كه محتواي آن طراحي پله به پله فتنه بود؛ در بازرسي از دفتر يكي از عناصر وابسته به موسوي خبر داد.
وي با بيان اينكه ادبيات جزوه به دست آمده دقيقا ادبيات حزب توده است، افزود: در اين جزوه براندازي دين در ايران دنبال مي شود.
وزير اطلاعات، با اشاره به ترور و شهادت شهيدان عليمحمدي و شهرياري، گفت: پس از دستگيري عاملان اين ترورها، مشخص شد شبكه اطلاعاتي موساد به صورت سلولي بوده و كسي كه خانه اجاره مي كرده است، به هيچ عنوان از اينكه چه كسي در آن ساكن مي شود، مطلع نبود و حتي آنها مراقبت مي كردند، فرد اجاره كننده، ساكن منزل را شناسايي نكند.
مصلحي، با اشاره به بخش هاي زيادي از اعترافات كه هنوز پخش نشده است، تصريح كرد: سرويس اطلاعاتي موساد وقتي از فردي استفاده مي كند، او را از بين مي برد و در همين مورد هم براي تروريست مورد نظر برنامه داشتند تا او را از بين ببرند.
وي با بيان اينكه در حال حاضر وضع سرويس هاي اطلاعاتي در منطقه بحراني است، گفت: پس از موفقيت هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي، سرويس هاي اطلاعاتي خصوصا موساد و كشورهايي كه به آنها سرويس مي دادند به هم ريخته هستند و در كنسولگري هايشان محدوديت هاي سنگيني را اعمال كردند تا بتوانند اوضاع را كنترل كنند.
مصلحي درباره مهلت داده شده به اعضاي فريب خورده شبكه "ون آراد" براي معرفي خود تا 22 بهمن و اينكه اين افراد خود را معرفي كرده اند يا خير، افزود: استقبال قابل توجهي شد؛ البته شما از من انتظار نداشته باشيد كه عدد و رقم بدهم، ولي استقبال خوبي شد و ما در حال بهره برداري هاي اطلاعاتي هستيم و افرادي كه فريب خوردند، اطلاعات خوبي دادند كه انشاالله در موقع مناسب به اطلاع مردم خواهد رسيد.
وي با اشاره به اينكه سرويس هاي اطلاعاتي متناسب با فرهنگ ما نفوذ مي كنند، تصريح كرد: يكي از برنامه هاي آنها اين بود كه به سراغ برخي از خانواده هاي آقازاده ها مي رفتند و از طريق ارتباط فاميلي، دوستي يا فعاليت هاي علمي و پژوهشي با آنها مرتبط مي شدند كه اين امر از نكات قابل توجه بهره برداري از آقازاده ها بود.
مصلحي با اشاره به فعاليت هاي جدي علمي در كشور، گفت: در حال حاضر سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه در اين زمينه فعال شده اند كه يا چهره هاي علمي ما را از كار بيندازند يا اينكه آنها را همراه خود كنند و براي اين كار از راه هاي دلسوازنه هم استفاده مي كنند تا جايي كه فرد در وضعيتي قرار بگيرد كه راه برگشتي نداشته باشد. به اين لحاظ مي طلبد كه مسئولان و افراد مرجع به اطراف خود توجه بيشتري داشته باشند.
وزير اطلاعات با اشاره به مجلس ششم، گفت: نفاق، سرمايه گذاري قابل توجهي در اين زمينه كرد و برخي كشورهاي اروپايي، امكانات زيادي در اختيار آنها قرار دادند كه ما اسامي اين كشورها را داريم و بخشي از افرادي كه از كشور رفته اند شبكه نفاق آنها را با خود همراه كرده است.
مصلحي، با اشاره به اقدامات منافقين گفت: امروز نفاق از شيوه هاي جديدي براي نفوذ در دستگاه هاي ما استفاده مي كند اما ما خط و ربط هاي آنها را در اختيار داريم.


انتهاي خبر / پايگاه اطلاع رساني جوان / كد خبر 344890

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.