ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند

رئيس سازمان بسيج مستضعفين
ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند
شنبه, 07/03/1389 - 14:43
ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند . لذا از اين ذاكران تجليل مي كنيم تا بگوييم قدر نعمت تان را مي دانيم .
ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند
رئيس سازمان بسيج مستضعفين
ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند
ذاكران اهل بيت (ع) مناديان حقيقت در اردوگاه هاي رزمندگان اسلام هستند . لذا از اين ذاكران تجليل مي كنيم تا بگوييم قدر نعمت تان را مي دانيم .
به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين ، سردار محمدرضا نقدي دوران هشت سال دفاع مقدس را برترين و درخشانترين تاريخ ايران دانست وگفت: در هيچ كجاي تاريخ سراغ نداريم كه يك ملت كه جمعيت شان كم تر از يك درصد جهان است ، با پيروي از اولياء خدا براي دفاع از ارزش ها قيام كنند و بواسطه همين امر ابرقدرت ها براي سركوبي آنها به ميدان مي آيند و براي پيروزي تمام ثروت ، فكر ، انواع تجهيزات و هر آنچه در توان دارند را به ميدان مي آورند ولي با اين حال ملت ما يك تنه مقابل شان مي ايستد و سربلند مي شوند .
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به اينكه اين افتخار تنها به پيروان مكتب اهل بيت (ع)اختصاص دارد ، بيان داشت : اين دفاعي كه به عنوان پرافتخارترين دوره تاريخ برجاي مانده مرهون مكتب حسيني است در واقع جز درمكتب حسيني اين ملت نمي توانست اين چنين پرورش يابد كه بتواند در دفاع از حرف حق بدين شكل ايستادگي كند . بنابر اين ايمان ما حرف اول و آخر را در دفاع مقدس مي زد .
وي با تأكيد بر اينكه دشمني دشمنان با ما بخاطر وجود اين ظرفيت راهبردي ملت ايران است ، افزود : با اين وجود اگر مي بينيد آنها خيلي راحت ديگر كشور ها را مي بلعند اما در مواجهه با ملت ايران نمي توانند كاري از پيش ببرند ، بواسطه داشتن ايمان ، عشق و شور ايماني جوانان در برابر شهادت طلبي است . زيرا مي دانند با انسان هايي مواجه هستند كه مثل صخره هاي مقاوم با هيچ طوفاني حركت نمي كنند .
وي با اظهار اينكه يكي از مهم ترين دلايل اين توانايي ، ناشي از اعتماد به نفسي است كه امام براي اين ملت به ارمغان آورده و باعث شده جوان ها در راه اسلام ناب محمدي (ص) تربيت شوند ، اظهار داشت : دليل ديگر كسب اين توانايي را مديون وجود روحانيت معظمي هستيم كه پيش قراول شهدا هستند چراكه بيشترين تعداد شهداء به نسبت عدد قشر ، شهداي روحانيت است . البته ذاكران اهل البيت (ع) هم كه اين مكتب را با عشق و شور حسيني در وجود رزمندگان نهادينه كردند ، نقش موثري داشتند .
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با تأكيد بر اينكه در همه عمليات هاي دفاع مقدس ، ذكر اهل بيت (ع) و زيارت عاشورا قرائت مي شد، گفت: صفاي باطن و سوز دروني رزمندگان همراه باعشق به اهل بيت(ع)و ولايت بود كه به رزمندگان ما روحيه و شجاعت مي بخشيد . در واقع هيچ عملياتي شروع نمي شد مگر اينكه در آغاز ذكري ازاهل بيت (ع) شده باشد .
سردار نقدي تأثير نواي مداحان در رزمندگان را ناشي از سوز درون ، صداقت و پاكي آنها دانست و ياد آور شد : آن سوز و پاكي درون بود كه پيام حسيني را در باور جوانان ما گنجاند و باعث شد تا آنها از هيچ چيزي نهراسند . به بيان ديگر نوجواني كه روضه حضرت قاسم (ع) و شرح رزم حضرت علي اكبر (ع) را مي شنيد ديگر از هيچ چيزي نمي ترسيد .
وي اظهار داشت : عملكرد مداحاني كه بعد از جنگ با وجود رواج گسترده دنياگرايي در جامعه پايشان نلغزيده ، بزرگتر و موثر تر از حضور در دفاع مقدس است .
در ابتداي اين مراسم، علي اكبرمداحي رئيس سازمان بسيج مداحان گفت:با بررسي هاي متعددي كه درمورد سوابق 200 نفر از مداحان صورت گرفت ، مقرر شد تا در اين مراسم از شش مداح برتر كشوري، 20 مداح برتر استاني و پنج شهيد مداح ، تجليل به عمل آيد .
علي آهي، رئيس خانه مداحان هم با اشاره به اينكه مداحان بايد از سواد و تسلط كافي برخوردار باشند، گفت: شاعري و مداحي از مرجعيت نيز دشوارتر است، چرا كه يك مرجع تنها با چهار ركن قرآن، سنت، عقل و اجماع سر و كار دارد، اما يك شاعر نمي تواند اهل بيت عصمت و طهارت را مدح كند، چرا كه بايد دانسته ها و معرفتش بيشتر از كسي كه مدح مي شود، باشد .
در پايان اين مراسم از مداحان برگزيده و شهيدان مداح با حضور سردار نقدي، سردار كوثري، يدالله بهتاش، سعيد حداديان، علي آهي، صادق آهنگران، غلامرضا سازگار و علي اكبر مداحي تجليل به عمل آمد .
* حاشيه هاي مراسم
ـ براي اقامه نماز مغرب و عشاء چون امام جماعتي حضور نداشت ، نماز با تأخير فراوان و توسط شخصي غير روحاني برگزار شد .
ـ محمود ژوليده،جانباز و مداح برگزيده كشوري هديه خود را به سيل زدگان مسلمان پاكستان اهدا كرد .
ـ شهيدان غلامعلي رجبي، سيد مجتبي علمدار، علي آسايش، شيرعلي سلطاني و ابوالفضل رفيعي به عنوان مداحان شهيد دفاع مقدس و محمود ژوليده، علي حاج قرباني دولابي (حاج قربان)، رضا نبوي، كاظم محمدي، قاسم رضايي و جواد علي گلي نيز به عنوان مداحان برگزيده كشوري معرفي و تقدير شدند.
ـ اين مراسم با مداحي سعيد حداديان و قرائت دعاي كميل توسط حاج قربان به پايان رسيد .
ـ 18 مداح رزمنده استاني نيز مورد تقدير قرار گرفتند كه اسامي آن ها عبارت است از: اصغر گنجخانلو از استان زنجان، حسن خاكساري از استان اصفهان، اسدالله نجف زاده از استان خراسان جنوبي، علي مالكي نژاد از استان قم، حسين فرازي از استان آذربايجان غربي، محمد كامياب از استان بوشهر، سيدمحمد امام از استان خوزستان، محمد حاج ابوالقاسمي از شهرري، علي جان رحمي از استان ايلام، بهروز سرباز از استان اردبيل، جليل خادم الصادق از استان فارس، نامدار سوري از استان همدان، محمد سميعي از استان گلستان، عسگر اسماعيل پور از استان مازندران، ماشاءالله آخوندي از استان خراسان رضوي، مقصود پورمرادي از استان آذربايجان شرقي، رحيم كشاورز از استان گيلان، مرتضي افشار از استان قزوين، محدرضا توسلي از استان چهارمحال و بختياري، محمود آشوري از استان مركزي.
ـ در اين همايش، علي انساني از مداحان برجسته كشور از اينكه شخصيت هاي كاذب تلويزيوني مانند « جومونگ » در جامعه بزرگ جلوه داده مي شوند درحاليكه از بزرگي رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس غفلت مي كنيم ، انتقاد كرد.
ـ مجري مراسم با ذكر خاطره اي از مداح شهيد « شير علي سلطاني » كه سال 61 در عمليات فتح المبين به شهادت رسيده ، گفت : اين شهيد والامقام كه اهل شيراز است قطعه زميني را خريداري مي كند كه آنرا براي ساخت مسجد و بخش كوچكي را هم براي خود اختصاص مي دهد و وصيت مي كند در صورت شهادت پيكرش را در قطعه زميني كه خريداري كرده دفن كنند . اوكه همواره اهل بيت(ع)را مدح مي كرده ،همواره از خدا مي خواسته همان گونه كه حضرت سيد الشهداء (ع)سر مباركش را از قفا جدا كردند ، شهادتي نصيبش كند كه او هم بدون سر به محضرش شرف ياب شود . از سوي ديگر به جهت حضور در جبهه ، مدت ها بود توفيق زيارت امام رضا (ع) نصيب اش نشده بود به همين علت دلتنگ زيارت حضرتش نيز بود . تا اينكه به شهادت مي رسد و همان گونه كه آرزو داشت پيكرش بي سر مي ماند از اين رو پيكرش را به عنوان شهيد گمنام به مشهد برده و به همراه ساير شهداء دور حرم مطهر امام طواف مي دهند . در آن زمان يكي از دوستان شهيد در مشهد بوده كه متوجه چنين تشيعي مي شود و با پي گيري هايي كه به عمل مي آورد به اين موضوع پي مي برد كه پيكر يكي از اين شهداء متعلق به شهيد « شيرعلي سلطاني » است لذا با پي گيري موضوع باعث مي شود پيكر شهيد به شيراز منتقل شود تا در محلي كه شهيد « سلطاني » از قبل براي خود پيش بيني كرده بود ، دفن شود . بدين ترتيب هنگامي كه قبر را باز مي كنند تا پيكر را در آنجا قرار دهند ، متوجه مي شوند طول قبر به اندازه پيكري بدون سر است .
اكنون مزار اين شهيد كه در جوار مسجد المهدي (عج) شيراز قرار دارد ، محل زيارت عاشقان است .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.