صاحب اثر: 
غلامرضا حسن پور اشكذري
تولید کننده: 
سازمان بسيج اصناف و بازاريان
سال چاپ و تولید: 
۱۳۹۵
قیمت: 
۹۰۰۰ تومان
نوع: 
کتاب
نسخه مناسب چاپ

كتاب حاضر حاوي آموزه‌هاي پيشرفت و رونق در كسب و تجارت است. مباحث اين اثر در هشت فصل تنظيم شده است.

ابتدا در خصوص اهميت تجارت، احكام، آداب و آفات تجارت صحبت شده است. سپس دستورالعمل حضرت علي(ع) به تجار ارائه شده است. در ادامه احكام كسب و كار شامل: انواع كسب، انواع معاملات، شرايط معامله، بيع نقد و نسيه، اقاله و ... مطرح شده است. در بخش بعدي ساير عقود مانند: صلح، وديعه، قرض الحسنه، رهن، جعاله، مضاربه، اجاره و ... بررسي شده است.

وقف، بخشش، حواله دادن، ضامن شدن، كفالت، احكام غصب، معاملات اينترنتي و ... جزء مباحث تكميلي بخش دوم است. در نهايت مباحثي مانند ربا، رشوه، خمس، قاچاق كالا، اقتصاد مقاومتي و ... بررسي شده است.كتاب آموزش احكام كسب و كار و تجارت(فقه بازار) با توجه به برگزاري دوره هاي احكام كسب و كار با همكاري اتاق هاي اصناف و اتحاديه ها به منظور غني تر شدن محتواي دوره ها دستخوش تغييراتي شده است.

به همين منظور كتاب جديدي جهت اين دوره ها تهيه و چاپ گرديده است. اين كتاب كه با عنوان آموزه هاي پيشرفت و رونق در كسب و تجارت نام گذاري شده زير نظر استاد مهدي احدي استاد شجره طيبه اصناف و بازار تنظيم گرديده كه شامل دو فصل و هشت بخش مي باشد.لازم به ذكر است كه در بخش هشتم اين كتاب به اقتصاد مقاومتي نيز اشاره شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

شیعیان نیجریه، مسلمانان فراموش شده
واکاوی مفهوم «آتش به اختیار»