فرشته نجات
صاحب اثر: 
عبدالرضا سالمي نژاد
تولید کننده: 
فاتحان ، سازمان بسيج جامعه زنان كشور
سال چاپ و تولید: 
۱۳۹۳
قیمت: 
۱۷۰۰۰ تومان
نوع: 
کتاب
نسخه مناسب چاپ

فرشته نجات روايت دختري بيست ساله است كه در ۱۷ سالگي مهم ترين تصميم زندگي خود را با عضويت در جمعيت شير و خورشيد سرخ گرفت و با گذراندن دوره بهياري راهي ديار غربت شد و در اين مسير سختي راه، اختلاف در نژاد، زبان، مذهب، خطرات جاده، دوري از خانواده و جدايي از دوستان، آشنايان و همكلاسي هايش هرگز او را از اين تصميم جدا نساخت و بعدها علي رغم به مخاطره افتادن شهرهاي كردستان و هجوم مهاجمان به طرف پاوه، جايي كه او در بيمارستان آن و در لباس بهياري مشغول خدمت بود، اما آنجا را ترك نكرد و در كنار مدافعان شهر تا آخرين لحظه زندگي اش باقي ماند.

فوزيه شيردل دختر كرمانشاهي كه معبد خود را در عشق به خانواده و آرمان‌هايش يافته بود در سال ۱۳۵۸ در غائله پاوه به شهادت رسيد و ۳۵ سال بعد در سال ۱۳۹۳ به عنوان شهيد شاخص زن ايران اسلامي انتخاب شد تا براي دختران روزگار خود الگويي قابل تعميم باشد.

اين كتاب اگرچه به نام فوزيه است اما قرارگرفتن او در نقطه كانوني يكي از سخت‌ترين گردنه‌هاي عبور انقلاب اسلامي و در متن خطرهايي كه پاوه را تهديد به تجزيه از كشور مي‌كرد، لاجرم مسير نوشتن درباره او را از ميان حوادث كانوني و پيراموني رقم مي‌زند.

يكي از مهمترين ويژگي‌هاي اين كتاب طراحي آن با استفاده از تكنولوژي واقعيت(Augmented reality) افزوده است. اين امكان از طريق نرم‌افزار مخصوص به هر كتاب فراهم مي‌آيد كه از طريق آن مخاطب مي‌تواند روايت‌هايي از بخش‌هايي از كتاب را به شكل ويدئو مشاهده كند.

براي استفاده از امكان بايد ابتدا اپليكيشن «فرشته نجات» از سايت مربوطه و يا از طريق باركدخوان تلفن يا تبلت هوشمند دريافت شود و پس از با قراردادن گوشي يا تبلت بر روي عكس‌هاي كتاب فيلم‌ها و مصاحبه‌ها را تماشا شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

شیعیان نیجریه، مسلمانان فراموش شده
واکاوی مفهوم «آتش به اختیار»