دلیل پویایی انقلاب اسلامی، توطئه دشمنان برای نابودی آن است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گلستان:
دلیل پویایی انقلاب اسلامی، توطئه دشمنان برای نابودی آن است
سه شنبه, 11/16/1397 - 15:46
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در سال جاری برنامه‌ریزی‌های زیادی را علیه ملت ایران انجام دادند که به برکت خون شهدا و نفس مقام معظم رهبری در اجرای آن ناکام ماندند.
دلیل پویایی انقلاب اسلامی، توطئه دشمنان برای نابودی آن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامحسین غیب‌پرور امروزدر همایش تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در گرگان اظهارکرد: هیچ فردی در کشور وجود ندارد که بگوید دستاوردهای انقلاب را درک نکرده است و همه جمعیت 82 میلیونی ایران انقلاب را درک کردند .

 

وی افزود: به اندازه همه جمعیت بالغ ایران اسلامی می توانیم نظر داشته باشیم و این به دلیل این است که انقلاب ما فوق العاده گسترده، ژرف و عمیق، متنوع در موضوعات و مهم تر از همه انقلابی است که هنوز زنده و پویا است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  تصریح کرد: دلیل زنده بودن انقلاب، حضور دوست و دشمنان است، وگرنه کسی که حیات ندارد، دوست و دشمن هم ندارد، آمریکایی ها به حیات انقلاب ما اعتراف می کنند، خدعه ها و توطئه ها و دشمنی های آمریکا با انقلاب اسلامی، دلیلی برای پویایی و زنده بودن انقلاب است.

 

وی با بیان اینکه با سه نگاه موضوعی، لایه ای  وتوامان می توان انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داد گفت:  در نگاه موضوعی، فرهنگ، استقلال، سیاست، امنیتی دفاعی، اجتماعی و غیره بررسی می شود و در نگاه لایه ای ،دستاوردهای انقلاب اسلامی در درون کشور، و منطقه پیرامونی و در لایه سوم نگاه بین المللی و جهانی به دستاوردها و تأثیرات انقلاب اسلامی است.

 

در عرصه فرهنگ جای زیادی برای حرف زدن وجود دارد

 

به گفته غیب پرور؛ زمانی که نگاه موضوعی را انتخاب می کنید، کار درستی انجام دادید، وقتی به عرصه فرهنگ نگاه می کنید، خیلی راحت قابل مقایسه است ، در آن زمان مردم مسلمان بودند اما دین خدا و در زندگی و جامعه تبدیل به رفتار عملی نشده بود و آنچه که متدیین ما انجام می دادند ناظر به اعمال دینی انفرادی بود و جامعه ما چیزی از مسلمان بودن نداشت.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه اگر در همین حوزه فرهنگ قرار به صحبت باشد، آقایانی که در حوزه های علمیه و دانشگاه ها و جوامع نخبگانی هستند، جلسات متعددی در این حوزه سخن خواهند گفت، افزود:  کتاب هایی که قبل از انقلاب چاپ می شد، نوعا بی بندوباری و سکولار را ترویج می کردند. در آن زمان  کتاب هایی که در راستای ترویج دین بود خیلی محدود و خیلی کنترل شده چاپ می شد.

 

وی ادامه داد: در آن دوران جایگاه شهید مطهری کجاست؟ فردی مانند ایشان کتاب هایش را به سختی می توانست به چاپ برساند. اما بعد از انقلاب تنوع این کتاب ها را ببینید، ایشان یک نظریه پرداز مسلمان اما مظلوم است، شخصیتی مانند شهید باهنر به سختی ورود می کند به عنوان یکی از مولفان کتاب بینش آن زمان، در عرصه فرهنگ جای زیادی برای حرف زدن وجود دارد.

 

انقلاب  اسلامی در قله های علمی قرار دارد

 

غیب پرور با اشاره به حوزه های علمی بیان کرد:  قبل از انقلاب محصولات دانشگاهی را ببینید، چقدر دانشگاه و دانشجو داشتیم، نرخ سواد در کشور چقدر بود و آن را با دوران بعد از انقلاب قیاس کنید. انقلاب اسلامی الان از این جهت روی قله ایستاده است و رتبه های برتر را داریم. در تولید اکسیژن 18 به عنوان ششمین کشور جهان هستیم که به این فناوری دست یافته ایم. دانشمندان متعددی داریم و اتفاقی که در حوزه علوم انسانی در حوزه های علمیه و برخی دانشگاه های ما رقم خورده است را ببینید.

 

وی در ادامه حوزه سیاسی در قبل از انقلاب را بسیار حقارت بار بیان کرد و گفت: در عرصه سیاسی هم قبل از انقلاب شاه مملکت که اول شخص کشور بود، اما در تعویض رئیس دانشگاه تهران شاه از سفیر ایالت متحده اجازه می گیرد، مرده شور این استقلال را ببرد. الان ببینید یک برادر بسیجی ما از اینجا رئیس جمهور آمریکا را به چالش می کشد.

 

امام به مردم جرا ت داد/هیچ کشوری در روی کره خاکی به لحاظ استقلال سیاسی و به جهات ارکان سیاسی مثل ملت ایران نیست

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفیناذعان کرد: قدر مسلم هیچ کشوری در روی کره خاکی به لحاظ استقلال سیاسی و به جهات ارکان سیاسی مثل ملت ایران نیست. ما این ها را به یمن اسلام داریم. وقتی که رهبر ما، آن زمان در جماران می فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، این جرات دادن به مردم بود. امروز خلف صالح ایشان سکاندار نظام جمهوری اسلامی، یکی از تدابیر و رفتار عملی ایشان جرات و جسارت دادن به مردم در برابر دشمن است. که نترسید، نلرزید، نهراسید و زانوهایتان خم نشود.

 

غیب پرور با بیان اینکه  در عرصه اقتصادی خیلی مشکل داشتیم و داریم ، گفت: در قبل از انقلاب اقتصاد ما با اصلاحات ارضی و سپس انقلاب سفید امریکایی ها زراعت و کشاورزی در ایران نابود شد. الان تولیدات برنج ما چند رقم است، گندم، چغندر، دام و غیره، هرچند خیلی مشکل داریم اما به رغم همه مشکلات وضعیت کشاورزی قابل قیاس با قبل نیست.

 

وی با بیان اینکه  اگر در دفاع انقلاب اسلامی عالمانه رفتار نکنیم، کم می آوریم، تاکید کرد: همه جا با سخنرانی نمی توانیم امور را تمشیت کنیم. باید عالمانه دستاوردهای انقلاب را تبیین کنیم. کتابی در سازمان بسیج چاپ شده تحت عنوان دستاوردهای انقلاب آن را مطالعه کنید.

 

انقلاب به مردم ما هویت و جسارت دارد

 

غیب پرور درادامه به نگاه لایه ای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:  اگر امام را فقط اینگونه ترجمه کنیم که امام فقط شاه را بیرون کرد ظلم به امام و خدای نکرده کوچک کردن ایشان است. امام مسیر دوران ماست، ملت ها بیدار کرد، روح مجدد به کالبد انسان هایی که مرده دل شده بودند، دمید. هنر امام این بود که دست بشریت امروز را دست خدا گذاشت.

 

وی ابراز کرد: انقلاب به مردم ما هویت و جسارت دارد، حاکمیت مدیریت دینی در متن جامعه، در رأس حکومت یک مجتهد عادل و حکیم ژرف اندیش قرار گرفت که حلال و حرام خدا را فریاد می کند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد:  در منطقه بیداری ملت ها را ببینید؛ خود آمریکایی ها می گویند اتفاقاتی که در خاورمیانه بروز می کند همه این ها دنباله انقلاب اسلامی است. می گویند اگر شاه را حفظ کرده بودیم این اتفاقات نمی افتاد. کدام سرزمین را سراغ دارید که فهم و استقلال خواهی مردم رشد نکرده باشد حتی در سعودی. مردم یمن 5 سال است که با دست خالی با کمترین امکانات می جنگند، لبنان را ببینید، رژیم اشغالگری که آنهمه ادعا داشت، در پرچمش دو خط آبی کشیده که من نیل تا فرات را می خواهم اما الان در خودش گیر کرده و نمی داند چگونه خودش را جمع کند. جنگ 33 روزه شد 11 روزه بعد شد 2 روزه، الان ببینید حسن نصرالله به پشتوانه انقلاب اسلامی چگونه در خط مقدم فریاد می زند این از برکات انقلاب اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بحث شیعه و سنی نیست  گفت: مگر برادران ما در غزه و فلسطین چگونه مقاومت می کنند و شهید می دهند. اگر انقلاب تونس شکل می گرفت  و جلوی بیداری اسلامی توسط امریکایی ها که تجربه انقلاب اسلامی ما را داشتند، جلوی آن را نمی گرفتند، همه قاره آفریقا بیدار می شد. حتی اروپا هم تحت الشعاع قرار می گرفت.

 

غیب پرور با اشاره به نگاه بین المللی به انقلاب اسلامی ایران، گفت: در عرصه بین المللی چقدر از ملت ها از آمریکایی ها بدشان می آید. در خیلی از کشورهای غیرمسلمان و دور نوع مواجهه آنان با مستکبران عالم تفاوت کرده است. باید ساعت ها روی این مباحث بحث کرد.

 

دنیا زدگی وبی انگیزگی نسبت به استمرار انقلاب، آفت های درونی

 

وی با بیان اینکه هر محصول خوب در معرض آفت است، این یک اصل است، تصریح کرد: انقلاب ما هم آفت دارد، یک افت بیرونی دارد که دائما علیه ما توطئه می کنند. درهشت سال جنگ تحمیلی در حصر اقتصادی، معضلات فرهنگی، مسائل امنیتی، داعش را ایجاد کردند، ریگی را به جان ما انداختند. وهابی و بهائیت، جبهه النصره واحرار الشام و جیش الظلم را ایجاد کردند.

 

غیب پرور ادامه داد: یکسری آفت ها هم مربوط به داخل است، دنیا زدگی، اشرافیگری ، بی انگیزگی نسبت به استمرار جریان انقلاب است، تکیه کرد ن به کانون های قدرت و ثروت است، گدایی کردن در خانه های غربی ها و فراموش کردن داشته های خودمان است.

یک آفت انقلاب این است که ما از رهبری غفلت کنیم

وی با بیان مبا دا یادمان برود یکی از نعمت های خدادادی وجود رهبری است، متذکرشد: یک آفت انقلاب این است که ما از رهبری غفلت کنیم، ظلم است که نگاه ما به آقا فقط در حد یک رهبر سیاسی باشد. حکیم فرزانه ای که به شایستگی سکان انقلاب را در دست گرفت. اگر آقا نبود در این 30 سال که بر مسند ولایت امت نشسته اند، چه بر سر این ملت و انقلاب می آمد.

 

غیب پرور اضافه کرد: عده ای در همین کشور داد می زدند که صدام حر است باید به او کمک کنیم، اما چه کسی این کشور را هدایت کرد. خدا بگذرد از کسانی که از حرفه های رهبری غفلت کردند و به خودشان می آیند و خدا نگذرد از کسانی که از حرف های آقا غفلت می کنند و خود را به نفهمی می زنند. آفت ما همین معضلات اقتصادی، بیکاری، تورم و است، اینها واقعا بی مسئولیتی است.

 

وی با بیان اینکه خدا را شکر که 40 سالگی انقلاب را دیدیم گفت: دشمنان  تلاش زیادی کردند تولد انقلاب در 40 سالگی در این کشور اتفاق نیفتد، خیلی هم هزینه کردند، می گویند مردم را دعوت کنید در راهپیمایی 22 بهمن، مردم ما فهم شان کامل است و می دانند باید بین معضلات و انقلاب اسلامی تفاوت قائل شد.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: این انقلاب یک انقلاب با عظمتی است که جلوه قدرت و تجلی گاه اراده خداوند است، باید قدرشناس باشیم و مردم ما قدردان این نعمت هستند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.