بزرگترین مشکل کشور ضعف مدیریت است

سردار سپهر مطرح کرد:
بزرگترین مشکل کشور ضعف مدیریت است
شنبه, 11/06/1397 - 08:25
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کشور دارای مشکلات متعددی از جمله اقتصادی است اما مشکل اصلی، ضعف در پرورش نیروی انسانی مستعد است زیرا برای آن کمترین ساز و کار مورد نیاز را داریم.
بزرگترین مشکل کشور ضعف مدیریت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار محمدحسین سپهر در نشست سالانه فرماندهان حوزه‌های بسیج سازمان صداوسیما که در مشهدمقدس برگزار شد، با تأکید بر لزوم داشتن نقشه راهی هماهنگ با راه انقلاب، گفت: رهبر انقلاب این نقشه را تدوین کرده‌اند.

 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در حال حاضر دیگر سلاح، پول و تجهیزات نظامی حرف اول را نمی‌زند، اظهار کرد: اکنون حرف اول توسط رسانه‌های جریان‌ساز، اندیشه‌ساز، باورساز و افکارساز زده می‌شود.

 

 وی با اشاره به اداره دنیا توسط 50 شبکه رسانه‌ای صهیونیستی، بیان کرد: دستیابی به اهداف ما برای تشکیل تمدن اسلامی در گرو داشتن قدرت رسانه‌ای تاثیرگذار در سطح دنیا است.

 

سپهر با اشاره به گفتمان‌سازی، راه‌سازی، نمادسازی و الگوسازی در جامعه توسط جریان نخبگان، افزود: به همین علت این افراد دارای نقش فوق راهبردی در جریان انقلاب هستند و این جریان در هر جامعه برای شاخص‌سازی به منظور دستیابی به اهداف بلند کمک می‌کنند.

 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به درگیری کشور ایران در دو جنگ اقتصادی و فرهنگی، متذکر شد: تداوم تمدن اسلامی نیازمند پیشرفت در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی است.

 

وی تأکید کرد: در صورت عدم پیشرفت رسانه‌ای در سایر موارد نیز دچار مشکل می‌شویم و به علت سرعت تغییر و تحول علوم، امکانات پیشرفته کنونی تا دو سال دیگر کهنه خواهند بود بنابراین باید به تولید علم و فن‌آوری بپردازیم.

 

سپهر با اشاره به وجود دو بخش الزام اصلی و کارکردی، ادامه داد: ابتدا باید فکر و علم تولید شود که از نگاه رهبر انقلاب باید در حوزه‌های علوم انسانی و اسلامی صورت گیرد.

 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، پرورش نیروی انسانی را نخستین نیاز دستیابی به توفیقات الهی دانست و گفت: کشور دارای مشکلات متعددی از جمله اقتصادی است اما مشکل اصلی، ضعف در پرورش نیروی انسانی مستعد است زیرا برای آن کمترین ساز و کار مورد نیاز را داریم.

 

وی بزرگترین مشکل کشور را سوء مدیریت و ضعف مدیریت عنوان کرد و ادامه داد: تولید مؤلفه مدیریت جهادی و عرصه‌های مدیریت آن وظیفه بسیج صداوسیما است تا با ارائه الگوی مدیریت جهادی به مدیران امکان استفاده از آن را فراهم کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.