نظارتی بر فضای مجازی وجود ندارد

سردار غیب پرور در جمع خبرنگاران:
نظارتی بر فضای مجازی وجود ندارد
سه شنبه, 10/18/1397 - 15:43
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: متاسفانه در فضای مجازی نظارت قوی وجود ندارد. کشور‌های غربی اعتقادات و ضوابط خود را دارند، چرا ما نداریم؟
نظارتی بر فضای مجازی وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: دو آسیب متوجه دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که مقام معظم رهبری نیز به این دو نکته اشاره کرده‌اند که یکی تحریف و دیگری غفلت و فراموشی است.

 

وی افزود: در جایی باید تحریف پذیرفته شود که دستمان خالی باشد ولی در دفاع مقدس داشته‌هایی داریم و اگر هنر داشته باشیم و همان‌ها را به نسل امروز انتقال بدهیم، کارمان را انجام داده‌ایم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در هر عرصه ای از دفاع مقدس عشق، توکل و فداکاری دیده می‌شود و طرح‌های عملیاتی یک دنیا حرف دارد. ما ملتی هستیم که در پناه دفاع جانانه امروز بر قله افتخار ایستاده‌ایم. نباید روایتگران به تحریف رو بیاورند زیرا تحریف را نه مردم از ما می‌پذیرند و نه خود شهدا و رزمندگان راضی هستند. باید دقیقا چیزی که بود را بازگو کنیم زیرا یک بخشی از تاریخ آینده کشور مبتنی بر همین گذشته است. تاریخ گذشته ما فوق العاده است.

 

وی افزود: موضوع دیگر، غفلت است و این یعنی اینکه فراموش کنیم. وقتی مردم گذشته خود را فراموش کنند، دستشان خالی می‌شود. اگر غفلت بروز کند، جبران آن سخت خواهد بود. امروز با جمعیت جوان در کشور مواجهیم. جوانان فهیم و پرسشگر. اگر ما هنر به خرج بدهیم و پرسش جوانان را به خوبی و منطقی و مستدل پاسخ دهیم می‌توانیم آنها را به اتقان عمیق برسانیم.

 

غیب پرور ادامه داد: باید بتوانیم از ابزار جدید و به روز مانند فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در انتقال تاریخ گذشته‌مان که در دفاع مقدس اتفاق افتاده استفاده کنیم و این فرصت خوبی است. می‌توان از فرصت روایتگری در مراکز علمی و مدارس استفاده کرد. انتقال مفاهیم دفاع مقدس به جوانان که سرمایه اصلی کشور هستند حتما به بقا و استمرار حیات انقلاب اسلامی کمک می‌کند.

 

غیب پرور در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی از عدم وجود نظارت در فضای مجازی می‌گویند، گفت: من آنچه در چند روز گذشته گفته شد را قبول دارم. متاسفانه فضای مجازی دچار عدم نظارت قوی است. کشورهای غربی در چارچوب‌هایی که اعتقادات خودشان است؛ ضوابط دارند، حال سوال اینجاست که چرا ما نداریم؟

 

وی همچنین درباره اقدامات بسیج در فضای مجازی گفت: یک قرارگاه فضای مجازی ایجاد کرده‌ایم و حدود سه ماه پیش بخشی از آن رسانه‌ای شد و مردم می‌دانند ولی تا بخواهیم به نقطه مطلوب برسیم خیلی فاصله داریم و کار جهادی در پیش داریم که بدون کمک خود مردم به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. کار را شروع کردیم و هدف‌گذاری ها دقیق است اما کار سختی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.