هرگونه دخالت، فرآیند صلح در یمن را با مشکل روبرو می‌کند

سردار سلامی در جمع خبرنگاران:
هرگونه دخالت، فرآیند صلح در یمن را با مشکل روبرو می‌کند
شنبه, 10/01/1397 - 13:19
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: این دیوانگی است که وقتی همواره تهدید می شویم، خود را خلع سلاح کنیم و در اختیار دشمن قرار دهیم.
هرگونه دخالت، فرآیند صلح در یمن را با مشکل روبرو می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل‌سپاه در حاشیه رزمایش پیامبر اعظم 12 نیروی زمینی سپاه و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درخصوص آینده مسئله یمن اظهار داشت: هرگونه دخالت، فرآیند صلح در یمن را با مشکل روبرو می‌کند و ایران نیز همواره به دنبال حل موضوع یمن از طریق گفت و گوی های سیاسی و مشارکت مردم یمن بوده است.

 

وی با اشاره به دخالت های بیگانگان در امور یمن افزود: حضور آنها در یمن فقط به شعله‌ور شدن جنگ کمک می‌کند. آنها با سیاست هایشان ناامنی را توسعه می دهند و با اقداماتشان پل تسلیحاتی ایجاد کرده اند و قطعا با این روند نمی توانند امنیت منطقه را تامین کنند.

 

وی ادامه داد: دشمنان احساس می کنند که منافعشان در به آتش کشیدن منطقه است و همواره با سیاست خطرناک ارسال سلاح به منطقه، این جغرافیا را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

وی تاکید کرد: دشمنان ما را تهدید می کنند و در همان حال از ما می خواهند که از قدرت دفاعی خود بکاهیم که این منطقی نیست.

 

وی با بیان اینکه همواره قدرت بر اساس تهدید شکل می گیرد، گفت: ما اگر تهدید شویم قدرت خواهیم ساخت و این دیوانگی است که وقتی همواره تهدید می شویم، خود را خلع سلاح کنیم و در اختیار دشمن قرار دهیم.

 

جانشین سپاه پاسداران ادامه داد: قطعا تجربیات ناشی از نبرد با تکفیری ها به ویژه در نیروی زمینی سپاه اثرات ویژه ای در پیشرفت و عملکرد نیروهای ما داشته و باعث شده که نیروها از یک میدان تاکتیکی خلاقانه برخوردار شوند. همچنین دکترین دفاعی خود را بر اساس تغییر شکل جنگ ها از لحاظ فنی و عملیاتی تغییر شکل دادیم.

 

وی برنامه آینده سپاه را عدم توقف در توسعه قدرت دفاعی دانست و افزود: در حوزه دستاوردها، فناوری ها، تاکتیک ها و تکنیک ها در حال تلاش برای پیشرفت هر چه بیشتر هستیم و برنامه همیشگی ما پیشرفت در امتداد این موارد خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.