بنیاد تعاون بسیج در سال ۳۵ میلیون خدمت ارائه می‌دهد

سردار تقی‌زاده:
بنیاد تعاون بسیج در سال ۳۵ میلیون خدمت ارائه می‌دهد
دوشنبه, 09/05/1397 - 13:39
مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج گفت: بنیاد تعاون بسیج و شرکت‌های تابعه در سال ۳۵ میلیون خدمت ارائه می‌دهند و این میزان خدمت باعث می‌شود که تحریم‌ها معنی پیدا نکند.
بنیاد تعاون بسیج در سال ۳۵ میلیون خدمت ارائه می‌دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار «حمیدرضا تقی زاده» مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج در نشست تخصصی بررسی ابعاد بین المللی تحریم بسیج از سوی آمریکا که صبح دوشنبه برگزار شد، اظهار داشت: در موضوع تحریم بسیج باید عنوان کرد که این تحریم‌ها از سال ۹۴ علیه بسیج آغاز شد و با اعلام تحریم‌های جدید در مهر امسال، آن را می‌توان دور آخر تحریم‌ها دانست؛ این در حالی است که بانک مهر اقتصاد سازمان بسیج مستضعفین، اجتماعی‌ترین بانک کشور محسوب می‌شود؛ چون دو سوم شعب آن در مناطق محروم قرار دارد.

 

وی افزود: بانک مهر اقتصاد در گذشته به جای طلب‌هایی که داشت، مجبور شد بنگاه‌های کم‌بازده و زیان‌ده را تملک کند؛ اما بعد از مدتی همین شرکت‌ها را که به سود دهی هم رسیده بودند به بخش خصوصی واگذار کرده است.

 

سردار تقی زاده با اشاره به اینکه بسیاری از این شرکت‌هایی که بانک مهر اقتصاد واگذار کرده است، اکنون در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، ادامه داد: وقتی آمریکایی‌ها سخن از اعمال تحریم‌های هوشمند می‌کنند، اعمال چنین تحریم‌هایی علیه شرکت‌هایی که سه سال قبل واگذار شده است، نشان می‌دهد که اطلاعات آن‌ها چندان دقیق هم نیست؛ البته شاید در این‌گونه تحریم‌ها نیات دیگری هم وجود داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: تحریم‌های فعلی آمریکا علیه بسیج هیچ خدشه‌ای به فعالیت‌های آن وارد نمی‌کند؛ بلکه اعمال تحریم‌ها باعث ایجاد مشکلات برای شرکت‌هایی شده است که در گذشته تحت مدیریت بسیج قرار داشتند.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج همچنین عنوان کرد: آمریکایی‌ها با تحریم‌هایی که اعلام می‌کنند راهبردشان فشار به مردم است، قصد ایجاد نا امیدی در جامعه را دارند تا اعتراضات خیابانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوجود آید؛ مانند آنچه در اواخر سال گذشته در برخی از شهر‌ها روی داد.

 

وی با اشاره به اینکه رویکرد بسیج تکثر در اقدام، خدمت بی منت به مردم، مردمی کردن اقتصاد و الگوسازی است، بیان کرد: بنیاد تعاون بسیج و شرکت‌های تابعه در سال ۳۵ میلیون خدمت ارائه می‌کنند. این میزان خدمت باعث می‌شود که تحریم‌ها معنی پیدا نکند؛ به عنوان مثال بانک مهر اقتصاد بسیج که چهار سال است در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار سپرده گذار دارد و از این نظر هشتمین بانک در کشور محسوب می‌شود.

 

سردار تقی زاده در ادامه گفت: بنیاد تعاون بسیج یک شرکت بازرگانی دارد که به ۲۰۰ هزار واحد تولید خانگی کمک می‌کند تا محصولات خود را در داخل کشور بفروشند و علاوه بر این،  تلاش می‌کنیم تا آن‌ها بتوانند کالا‌های خود را در چهار کشور منطقه نیز به فروش برسانند.

 

وی با تاکید بر اینکه مدل زنجیره‌ای که بسیج دنبال می‌کند، قابل تحریم نیست، گفت: در زلزله سال گذشته کرمانشاه گروه‌های جهادی بسیج یک هزار منزل مسکونی را مرمت کردند و ۵۰۰ واحد مسکونی را هم ساختند؛ پس باید گفت اگر در انجام کار‌ها مردم را شریک بدانیم، تحریم‌ها اثرگذار نخواهند بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.