برخی در داخل پیاده نظام دشمن شده اند/ استقامت فکری، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های مهم بسیج است

حجت الاسلام حاجی صادقی در جمع کارکنان سازمان بسیج:
برخی در داخل پیاده نظام دشمن شده اند/ استقامت فکری، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های مهم بسیج است
شنبه, 09/03/1397 - 11:35
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه برخی از داخلی ها از روی غفلت و یا معامله پیاده نظام دشمن شده اند.
برخی در داخل پیاده نظام دشمن شده اند/ استقامت فکری، اخلاص و معنویت از ویژگی‌های مهم بسیج است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت هفته بسیج در جمع کارکنان ستاد سازمان بسیج مستضعفین با تبریک هفته وحدت و هفته بسیج اظهار داشت: نبوت نعمت العظما خداست، و در دین اسلام سنگ تمام نعمت خدا ولایت است.

 

وی با بیان اینکه چهل ساله شدن نظام ولایی با وجود این همه فتنه و دشمنی خودش یک معجزه الهی است، افزود: در تاریخ اسلام هیچ جا نداریم یک نظام ولایی چهل ساله شده و رو به پیشرفت باشد. جا دارد بر روی این موضوع خوب کار شود که انقلاب سرپایینی و بالایی داشته ولی درجا نزده و توقف نداشته است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن اعتراف کرده که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی آنها را رقم زده است، بیان داشت: دشمنی که موجودیت خودش را با انقلاب در خطر می‌بیند با تمام وجود برای نابودی، انحراف و کنترل نظام برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایجاد جبهه وسیع، عظیم و نامتناجس با قدرت تبلیغاتی زیاد توسط استکبار جهانی از جمله ویژگی‌هایی است که مقام معظم رهبری برای دشمنان انقلاب بیان کرده اند.

 

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از داخلی ها از روی غفلت و یا معامله  پیاده نظام دشمن شده اند، خاطر نشان کرد: چون انقلاب اسلامی زنده است پس نیاز به محافظ دارد و باید عناصر ماندگاری انقلاب را بشناسیم و تقویت کنیم.

 

وی با بیان اینکه عوامل بقای انقلاب چهار اصل است، اظهار کرد: موتور حرکت انقلاب، اسلام است، راننده جهت دهنده این حرکت ولایت، سوخت رسان این حرکت مردم و بسیج هستند و رکن چهارم مانع ستیزی و تسلیم ناپذیری و سلطه ناپذیری در برابر دشمنان است.

 

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: در بین همه نهادهایی که در ماندگاری انقلاب نقش داشته دو نهاد نقش تعیین کندده تری دارند. اول نهاد رهبری و ولایت فقیه که حرکت صحیح انقلاب و مدیریت صحیح همه بحران ها را در دست دارد و دوم بسیج است که به فرموده رهبری معجزه انقلاب است.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ و تفکر بسیجی ریشه در فرهنگ علوی و فاطمی دارد، ادامه داد: من فاطمه زهرا سلام الله علیها را بزرگترین بسجی می‌دانم که در تقویت دین خدا همه چیزش را وارد میدان کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به ویژگی‌های بسیج اشاره کرد و بیان داشت: اولین ویژگی‌ بسیج استقامت فکری آن است. دومین ویژگی اخلاص، صداقت و معنویت و اخلاق بسیج و سومین ویژگی روحیه جهادی، انقلابی و سلحشوری و عاشورایی است.

 

وی با بیان اینکه بسیج مصلحت اندیش نبوده و هم در عرصه جهاد اصغر جنگ سخت و هم جهاد اکبر حمله نرم دشمن ایستادگی کرده است، عنوان کرد: چهارمین ویژگی بسیج التزام عملی، قلبی و مطلق از اوامر رهبری است وخلاقیت، آمادگی و پای کار بودن پنجمین ویژگی بسیج است. بسیج در همه صحنه های مورد نیاز انقلاب برنامه داشته است. بسیج خوب می‌داند در برابر دشمن داخلی و خارجی چه کند.

 

وی با اشاره به اینکه همه کسانی که در این عرصه مهم دارای مسئولیت هستند باید کاری که در حال انجام است را باور داشته باشند، گفت: این مهم یعنی باید به این کار ایمان داشته باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: روحیه ولایتمداری، آماده به کار بودن، ساده زیستی و تقویت بعد مردمی از جمله نکاتی است که باید به آنها توجه کافی و لازم داشته باشیم و باید در بسیج قلوب و دل ها را تصرف کرد که این کار با معاشرت نیکو و خوشرویی انجام می‌گیرد.

 

حجت الاسلام حاجی صادقی در انتها با اشاره به اینکه یکی از رموز موفقیت پیامبر(ص) از مردم در مردم و با مردم بودن است، اظهار داشت:  توان رهبری و مدیریت منسجم، داشتن راهبرد برای صحنه های مختلف، استقامت و ثبات، تقویت توانمندی ها، آموزش، سازماندهی، بصیرت  در مجموعه بسیج  از دیگر کارهای مهم ما می‌باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.