رزمایش و نمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص)۲ با حضور۱۴ گردان الی بیت‌المقدس از بسیجیان استان قم برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در ۳ مرحله و در قالب دو قرارگاه امام هادی (ع) با مأموریت برگزاری رزمایش و قرارگاه محرومیت‌زدایی با مأموریت اعزام ۸۵ گروه جهادی به مناطق محروم استان، برگزار شد.  

سپس با اعلام رمز شروع رزمایش توسط فرمانده سپاه استان و ستون کشی اتوبوس‌ها به سمت اردوگاه، برنامه‌های رزمی و فرهنگی رزمایش آغاز شد، اجرای تمرینات امنیتی و راهپیمایی شبانه و جهت‌یابی در اردوگاه از بخش‌های بعدی مرحله نخست رزمایش بود.

در مرحله اصلی رزمایش ۱۴ گردان الی بیت‌المقدس از نواحی مقاومت بسیج سپاه استان با هدف انجام تمرینات تاکتیکی و با هدف انسجام سازمانی با ستون کشی و حرکت پیاده از مسیر میدان‌های شهید دستغیب، توحید، شهید مطهری و روح‌الله به سمت مصلی قدس حرکت نموده و در نماز دشمن‌شکن جمعه شرکت کردند.

در مرحله دوم، بیش از یک هزار نفر از جهادگران بسیجی استان در قالب ۵ هزار نفر روز اردو در عرصه‌های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی جهت ارائه خدمات عام‌المنفعه به مدت بیست روز از ۹ تا ۲۹ شهریورماه به مناطق محروم استان اعزام شدند.

۱۰۰۰ گردان از بسیجیان کشور از ۹ تا ۲۹ شهریور در رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ شرکت خواهند داشت که استان‌های قم، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد نخستین استان‌هایی بودند که رزمایش را انجام دادند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.