رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مانند مواد مخدر و طلاق در کشور گفت: بسیج باید در این حوزه‌ها ورود پیدا کند و نقش خود را در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به نحوه احسن اجرا کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دوره تربیت و توانمندسازی فرماندهان پایگاه‌های بسیج با اشاره به خدمات اجتماعی بسیج اظهار داشت: پایگاه‌های مقاومت بسیج در قالب گروه‌های جهادی می‌بایست مشکلات و کمبودهای محله خود را مرتفع نموده و مردم را برای حل مشکلات خود به سمت مساجد سوق دهند.

سردار غیب‌پرور با اشاره به طرح جهادگران سلامت عنوان کرد: در این طرح، تیم‌های پزشکی بسیج در سایر نقاط کشور حاضر می‌شوند و به مداوای مردم مناطق محروم می‌پردازند.

وی با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مانند مواد مخدر و طلاق در کشور گفت: بسیج باید در این حوزه‌ها ورود پیدا کند و نقش خود را در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به نحوه احسن اجرا کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما برای مبارزه با مواد مخدر در دو حوزه "درمان" و "پیشگیری" عمل خواهیم کرد و تمام مساجد باید در زمینه آگاهی‌بخشی به مردم فعال شوند. بخش مهمی از مبارزه با آسیب‌های اجتماعی "پیشگیری" است و بخشی از این پیشگیری هم مربوط به آگاه‌سازی مردم نسبت به آسیب‌های مواد مخدر است.

وی ادامه داد: ما در پیشگیری باید اولویت بندی کنیم و بسیجیان، دانشجویان و دانش آموزان در اولویت‌های ما هستند و بخشی از توان خود را برای درمان می‌گذاریم و در پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی به کمک بانوان نیاز جدی داریم.

وی اظهار داشت: ما ۴۰ هزار روستا در کشور داریم و سالانه بین ۱۴ تا ۱۵ میلیارد ارز برای واردات محصولات زراعی از کشور خارج می‌شود و هر کسی می‌گوید ما در گوشت و مرغ به خودکفایی رسیده‌ایم نباید آن را باور کرد، ما شدیدا به کلزا وابسته‌ایم شدیدا به ذرت وابسته‌ایم و انواع روغن‌ها را وارد می‌کنیم در صورتی که توان تولید آن را در داخل داریم.

سردار غیب‌پرور تصریح کرد: ما در طرح همگام با کشاورز تلاش می‌کنیم که سالانه در ۱۰هزار روستا حضور پیدا کنیم و تلاش می‌کنیم که انقلابی در صنعت کشاورزی کشور ایجاد کنیم.

مسئول سازمان بسیج افزود: حضور بانوان در گروه‌‌های جهادی ویژه خواهران بسیار مهم و مورد نیاز است؛ آن هم نه گروه‌های جهادی که به مناطق مختلف کشور می‌روند؛ بلکه گروه‌های جهادی محله که به مشکلات زنان رسیدگی کنند.

وی در پایان گفت: بسیج مورد نظر انقلاب همین است؛ تمام تلاش بسیج در راستای خدمت‌رسانی به مردم است و بن‌مایه اصلی برنامه‌های بسیج خدمت‌رسانی به جامعه است منتهی این خدمت‌رسانی کار جهادی می‌خواهد و اصلا راحت نیست.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.