دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تاکید بر اینکه دشمنان چه بخواهند و چه نخواهند حرف اول و آخر را جمهوری اسلامی می‌زند، گفت: آمریکا در حال از دست دادن متحدان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا  در جمع پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس اظهار داشت: دولت صهیونیستی در آمریکا حاکم است، ترامپ فردی نا آرام و جنگ طلب است و من بعید می‌دانم با کره و چین به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: آمریکا در حال از دست دادن متحدان است و امروز همه قدرت آن‌ در مباحث اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی در حال از بین رفتن است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه دشمنان چه بخواهند و چه نخواهند حرف اول و آخر را جمهوری اسلامی می‌زند، اضافه کرد: هیچ موضوعی در منطقه بدون مداخله ایران حل نمی‌شود.

دستیار و مشاوره عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: در برنامه ششم توسعه موقعیت ما در منطقه مشخص شده و حتی برنامه استان فارس نیز تا سال یک هزار و ۴۰۰ مشخص شده است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه به ندرت می‌توان منطقه‌ای پر اهمیت‌تر از غرب آسیا را پیدا کنیم که قدرت‌های فرامنطقه‌ای دچار رقابت برای حضور در آن نشده باشند، تصریح کرد: تا ۱۲ سال آینده غرب آسیا پر مساله‌ترین منطقه خواهد بود و جمهوری اسلامی به عنوان قدرت منطقه‌ای وزنه اقتصادی و سیاسی خواهد بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه دشمنان ایران قوی شدند یا ضعیف، ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی هیچ کشور همسایه تهدیدی برای کشور ما نیست، بلکه تهدیدهای موجود برای ما فرامنطقه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه نیروی نظامی ما برای همه این تهدیدها برنامه ریزی مشخص دارد، افزود: از نظر من آمریکا و صهیونیست در مقایسه با ۱۰ سال قبل ضعیف شده‌اند.

سرلشکر  صفوی افزود: اگر آمریکایی‌ها قدرت داشتند می‌توانستند حکومت بشار اسد را سرنگون کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه ۷۲ درصد خاک سوریه در اختیار دولت است، ادامه داد: بخش دیگر سوریه که در مرز اردن قرار دارد در اختیار دیگران است.

سرلشکر صفوی گفت: آمریکایی‌ها در عراق و سوریه شکست خوردند و ائتلاف ایران، روسیه، سوریه و حزب الله موفق شدند.

وی با بیان اینکه حزب الله لبنان به تنهایی ۸۰ هزار موشک دارد که نشان دهنده پیشرفت و قدرت آن‌هاست، تصریح کرد: حزب الله از پدافندی و آفندی تبدیل شده و برای صهیونیست‌ها یک وحشت دائم است.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه امروز افکار عربستان و مصر الهام بخش مسلمانان نیست، اضافه کرد: امروز قدرت نفوذ ما به مدیترانه رسیده است و افکار امام (ره) و مقام معظم رهبری الهام بخش مسلمانان جهان است و جمهوری اسلامی ایران الگویی برای مسلمانان جهان شده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه در مسائل داخلی مشکل داریم، ادامه داد: دولت و قوای کشور باید این مشکلات را حل کنند.

سرلشکر صفوی افزود: دولت‌ها برای رفع مشکلات جامعه می‌آیند و اگر دولت‌ها درست انتخاب نشوند و دولت‌ها نتوانند مشکلات مردم از جمله بیکاری را برطرف کنند، مشکل است.

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.