رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز نیروهای مسلح بیش از هر زمان دیگری از جهت قدرت دفاعی و آمادگی‌های نظامی در اوج به سر می‌برند و در توسعه قدرت دفاعی خود منتظر مجوز و لبخند هیچ قدرتی نیستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، صبح امروز (چهارشنبه دوم خردادماه) در صحن علنی مجلس با اشاره به سالروز پیروزی عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: عملیات بیت‌المقدس از ۱۰ اردیبهشت ۶۱ آغاز شد و در چنین روزهایی به پیروزی نهایی رسید و نقطه عطفی در مرحله تهاجم به دشمن متجاوز و بیرون راندن او از کشورمان بود.

وی افزود: اگر به یک سال و ۹ ماه ابتدای جنگ تا این عملیات نگاه کنیم، در ۶ ماه اول، رزمندگان اسلام توانستند دشمن را متوقف کنند و در ۶ ماه دوم با عملیات‌های محدود آفندی، تجربه جنگیدن با دشمن را کسب کنند و اعتماد به نفس به دست بیاورند و از مهرماه ۶۰ تا خردادماه ۶۱ با انجام چهار عملیات بزرگ در خوزستان، دشمن را از سرزمین خود بیرون کنند و در عملیات ثامن‌الائمه محاصره آبادان را بشکنند و طریق‌القدس، بستان و هویزه را آزاد کنند. رزمندگان ما در فتح‌المبین سرزمین بزرگ غرب دزفول و شوش را آزاد کردند و نهایتا در بیت‌المقدس خرمشهر را به ملت بازگرداندند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: ویژگی‌های عملیات بیت‌المقدس را باید به عنوان یک عملیات چشمگیر و قابل توجه در سطح مهم‌ترین و موفق‌ترین عملیات‌های نظامی جهان مورد بررسی قرار داد. چه از نظر جمع‌آوری اطلاعات که با نفوذ تیم‌های اطلاعاتی تا ۲۵ کیلومتر در عمق خطوط دشمن اتفاق افتاد چه با طراحی بسیار عاقلانه عملیات که با ضربه به نقاط ضعف دشمن در کارون و دور زدن نقاط قوت او در پشت کرخه و شمال خرمشهر و دستیابی به سرزمین محوری در منطقه کوشک اتفاق افتاد که موجب عقب‌نشینی دشمن شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه امروز ملت ایران با امتحان بزرگی مواجه است، گفت: آمریکای جنایتکار و بدعهد، به قواعد بین‌المللی پایبند نیست و توسط عناصر تازه به دوران رسیده خود برای ملت ایران باید و نباید می‌کند.

وی اظهار داشت: امروز آمریکا دشمنی بدعهد، ظالم، جنایتکار، منزوی و عصبانی با رهبرانی عهدشکن و فاسد و حتی حقوق‌بگیر صهیونیست‌هاست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این دشمن هرچند که جسارت ورود در عرصه نظامی و جنگ رو در رو را ندارد، اما تلاش می‌کند که در عرصه اقتصادی و عملیات روانی بر ملت ایران فشار بیاورد.

باقری اظهار داشت: ملت ایران، ملتی است که بر عهد خود می‌ایستد، حقوق بین‌المللی را رعایت می‌کند و اگر در کشوری حضور می‌یابد به دعوت دولت قانونی و ملت آن کشور است و جنگ با کسی ندارد اما در عین حال امروز شرایط نیز تفاوت پیدا کرده است.

وی افزود: اگر این ملت در روزی که همه قدرت‌های جهان یکپارچه در مقابل او ایستاده بودند، توانایی و تجهیز لازم را نداشت و در اوج قدرت نبود، آیا دشمنی که در آن روز شکست خورده و در همه برهه‌ها با شکست مواجه شده است دیگر می‌تواند اظهار نظر کند؟ این دشمن در راستای حاکم کردن و تقویت داعش در سوریه و عراق، پیشبرد فعالیت‌های نظامی در خلیج فارس و تنگه هرمز، مقابله با توان حزب‌الله و توان مقاومت در یمن و سایر جبهه‌ها شکست خورده است لذا توانایی درافتادن با ملت ایران را ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: خوب است مقایسه‌ای بین صدام لعین که معاهده ۱۹۷۵ را پاره کرد با عهدشکنان امروز انجام شود. آینده چنین انسان‌هایی نیز مانند صدام خواهد بود.

سرلشکر باقری گفت: امروز باید با این حوادث با همان رویکرد دوران دفاع مقدس حاضر شویم، رویکردی که متکی به قدرت داخلی جوانان این مرز و بوم و قدرت لایزال الهی است و می‌تواند ملت ایران را از این گردنه عبور دهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: امروز در کنار همکاری با دوستان، همراهان و عناصری که در صحنه بین‌المللی با رهبری آمریکا موافق نیستند، باید با تکیه بر توان داخلی کشور، از مشکلات و مسائل پیش رو عبور کنیم. وی افزود: امروز نیروهای مسلح از هر زمان دیگری ازجهت قدرت دفاعی و آمادگی‌های نظامی در اوج به سر می‌برند و در توسعه قدرت دفاعی خود منتظر مجوز و لبخند هیچ قدرتی نیستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: اینجانب به عنوان نماینده نیروهای مسلح در برابر نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنم که نیروهای مسلح امروزه از هر زمان دیگری از جهت قدرت دفاعی آمادگی‌های نظامی و رزمی در اوج به سر می‌برد و در توسعه قدرت دفاعی خود منتظر مجوز یا لبخند هیچ قدرتی نیستند و به عنوان حامی ایران و مدافع مرزهای میهن اسلامی و مدافع منافع ملی کشور ایران هستند.

سرلشکر باقری گفت: در عبور از این پیچ و تاب تاریخی در تمام مسائل حامی ایران هستند انشاءالله عبور از این مسئله نیز بیت المقدس دیگری را برای ملت ایران رقم خواهد زد.

در پایان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از توضیحات سرلشکر باقری در خصوص عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر تشکر کرد.

انتهای پیام/ 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.