حجت الاسلام صدیقی در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج:

با وجود قرآن چه معنی دارد از سند ۲۰۳۰ رونمایی شود

امام جمعه موقت تهران در همایش سراسری قرآن کریم گفت: چه معنی دارد برخی از مسئولان از سند ٢٠٣٠ با وجود قران رونمایی می‌کنند مگر در قران راه و روش های آموزش و پرورش نیامده است، حتما باید سند آموزشی کشور از غرب بیاید و آن‌ها در مورد ما تصمیم گیری کنند، این امر زیر سوال بردن عزت کشور در مجامع جهانی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در مراسم  سراسری قرآن کریم بسیج با اشاره به ویژگی هدایتگری قران کریم اظهارداشت: هر کتاب و نوشته ای تیتری دارد در مورد قران هم باید گفت مهم ترین ویژگی ان هدایتگری بشر است ؛ هر وسیله ای یک دفترچه راهنمایی همراه خود دارد و قران کریم هم همانند ان دفترچه انسان را در مسیر زندگی هدایت خواهد کرد.  

وی بر همین اساس افزود: قران بهترین راه و روش های زندگی را در تمام زمینه ها اعم از اخلاق ، دشمن ستیزی ، سیاست، دیانت و ... در خود جای داده است و خداوند متعال تاکتیک های مبارزه با شیطان دشمن مرئی را به انسان متذکر شده است.

 امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به مسئله نفوذ و نفاق گفت: مسئله نفوذ و نفاق که امروز رهبری نیز نسبت ان توجه دارند و در سخنرانی های خود به این موضوع اشاره میکنند در قران به درستی به آن اشاره شده است. 

صدیقی در همین رابطه گفت: جزء وظایف و تکالیف قرانی ماست که در این رابطه هوشیار باشیم و با تأسی به قران این نور هدایتگر وجه تمایز نفاق و صداقت را بشناسیم.    

وی در ادامه با اشاره به غفلت برخی مسئولان از قران کریم و تبعیت از شیوه های غربی در مدیریت خود بیان داشت: برخی امروز مردم را به کنسرت و جلسات مختلط دعوت میکنند تمام این ها زیر سایه غفلت مسئولان از قران کریم در برخی دیگرایجاد شده است.  

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه قران تمام جهات زندگی بشر را در بر میگیرد خاطرنشان کرد: قران برای تمام دردهای و مریضی های دنیایی اعم از سیاسی ، اقتصادی ، بین المللی ، اخلاقی و... نسخه های  قابل درمان ارائه کرده است.  

صدیقی تصریح کرد: قران درباره مشکلات اقتصادی و سیاسی و بین المللی راه کار ارائه کرده است، با وجود این مطاع گرانبها روانیست که زیر سلطه غرب و کشورهای وابسته به آن‌ها باشیم. 

وی افزود : چه معنی دارد برخی از مسئولان از سند ٢٠٣٠ با وجود قران رونمایی میکنند مگر در قران راه و روش های آموزش و پرورش نیامده است، حتما باید سند آموزشی کشور از غرب بیاید و آن‌ها در مورد ما تصمیم گیری کنند، این امر زیر سوال بردن عزت کشور در مجامع جهانی است.  

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.