رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تنها دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند حلال مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد باشند چون نگاه دستگاه‌های دولتی نگاه فراگیر نیست و در دوران انقلاب ثابت شد که اگر مردم به مسائل ورود یابند موفق می‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج؛ سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز از محله های روستای حاجی‌آباد بیرجند بازدید کرد.

 وی در این بازدید در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در راستای برنامه بسیج به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بخصوص مواد مخدر ٣٢۵ محله توسط سازمان بسیج مستضعفین انتخاب شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مواد مخدر بلای خانمان‌سوزی است که اگر خانواده‌ای درگیر آن شد باید منتظر عواقب آن و از هم پاشیده‌شدن بنیان خانواده اش باشد.

سردار غیب‌پرور بر حل این آسیب بر محوریت مردم تاکید کرد و گفت: تنها دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند حلال این مشکلات باشند چون نگاه دستگاه‌های دولتی نگاه فراگیر نیست و در دوران انقلاب ثابت شد که اگر مردم به مسائل ورود یابند موفق می‌شوند.

 

وی بیان کرد: در سال آینده هم تعداد این محلات برای اجرای طرح مقابله با آسیب های اجتماعی به یک هزار محله خواهد رسید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهارکرد:  مدیریت محله‌ها با نگاه مردمی و تحولی امکان‌پذیر است که این مردمی بودن مقابله با مواد مخدر در محله حاجی‌آباد بیرجند دیده شد.

غیب‌پرور ادامه داد: محله حاجی‌آباد بیرجند به دلیل وضعیت خاص زمین‌های خشک که تا دامنه کوه پیش می‌رود و همچنین ارزانی زمین‌ها، مهاجران زیادی را در خود جای داده است.

 

 

وی افزود: بر همین اساس باید فرماندهی سپاه استان و مسئولان  این موضوع را پیگیری کرده و با استفاده از توان مردم، خیران و روحانیونی که پای کار هستند استفاده و این موضوع را به عنوان یک فرصت تلقی کنند.

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بر اساس آمار جهانی ۸ درصد معتادان ترک شده دوباره به اعتیاد روی می آورند که این آتشی به زندگی افراد است تصریح کرد: برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر آشنایی خانواده‌ها، توجه به دانشجویان و دانش‌آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است، بخصوص که در حال حاضر دانش‌آموزان مورد هدف دشمنان هستند.

 

 

غیب پرور اظهارکرد: بسیج برای پیشگیری از مواد مخدر در بحث پیشگیری، آموزش و توجیه افراد جامعه و بخش مقابله را دنبال می‌کند، و در هر دو بخش سرمایه‌گذاری کرده که در برخی از موارد موفق و در برخی از موارد ناموفق بوده است.

 

 

وی بیان کرد: باید دلایل خاص اعتیاد در هر محله سنجیده شود و اگر مردم در این زمینه میدان‌داری کنند مقابله با آسیب‌های اجتماعی امیدبخش است.

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.