سردار یزدانی گفت: بیش از ۱۱۰ رشته ورزشی بومی در استان های کشور شناسایی شده که می تواند ابزار خوبی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان باشد.
نسخه مناسب چاپ

سردار کاظم یزدانی مسئول سازمان بسیج تربیت بدنی کشور در گفتگو با بسیج در رابطه با برنامه های جدید این سازمان اظهار داشت: سازمان بسیج تربیت بدنی کشور دو برنامه کلی را داشته که  پیاده روی خانوادگی سراسری در شهریور ماه برگزار شد و برنامه دوم هم مسابقات بومی محلی خواهران است که به دلیل مصادف شدن با ایام محرم الحرام بعد از تاسوعا و عاشورا برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج تربیت بدنی کشور افزود: یکی از مسائلی که چندین سال است به آن ورود کرده ایم توسعه و توجه به ورزش های بومی محلی است که تعامل خوبی با رئیس فدراسیون داشتیم. با توجه به تنوع و جذابیتی که این ورزش ها دارند بیش از ۱۱۰ رشته ورزشی بومی ورزشی در استان های کشور شناسایی شده و می تواند ابزار خوبی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و مردم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن که تفریحات سالم و شادابی و نشاط جوانان را هدف گرفته است باشد.

سردار یزدانی خاطر نشان کرد: ما چندین رشته تخصصی و مطرح ورزشی مانند طناب کشی، کشتی های محلی، هفت سنگ، چوخه و مچ اندازی را ترویج می دهیم که الحمدالله مردم در استان ها خیلی علاقه نشان دادند و اگر این ورزش ها توسعه یابد هم ورزش های سنتی که  به فراموشی سپرده شده توسعه خواهد یافت و هم موجب ترویج فرهنگ بومی آن منطقه می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.