با حضور سردار غیب پرور در دانشگاه تهران مسولین جدید بسیج اساتید و بسیج فرهنگیان معرفی شدند
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تودیع و معارفه مشترک رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و مسئول سازمان بسیج فرهنگیان ضمن تبریک عید غدیر گفت: غدیر شناسنامه هویت و شیعه است و معتقدیم این شناسنامه در بغل رسول خدا بود.

وی افزود: غدیر بزرگترین روز در بین ۳۶۵ روز است، روایتی شنیدم که می گوید قدر غدیر از قدر لیالی قدر هم افضل است. در غدیر ارتباط امت با امامت جامعه تعیین شده است. خداوند عالم جامعه بشری را بدون رهبر، امام و پیشوا رها نمی کند. معرفی امیرالمؤمنین در غدیر یک معارفه رسمی در جهان اسلام است و اهمیت آن به گونه ای است که حتی خانم ها هم بایستی مشارکت و بیعت کنند و چنین هم شد.

به گفته وی، هویت شیعه برگرفته از واقعه غدیر است که این هویت با مشیت خداوند امضا و ابلاغ شد. ارتباط امت با امامت جامعه هم در روز غدیر تعیین شده چرا که رها کردن جامعه بدون امام و حجت خلاف حکمت خداوند است. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: غدیر دو بخش دارد شکل و متن. در این رخداد الهی پیام رسول الله(ص) تا قیامت ماندگار شد اما در روز ٢٨ صفر کسانی که در غدیر بودند چهره ای از خود نشان دادند که گویی آن روز آنجا نبودند و ماجرای تلخ سقیفه پیش آمد. 

وی افزود: رهبر انقلاب سال ها پیش بحث خواص جامعه را مطرح کردند و آنچه در ٢٨ صفر رقم خورد حاصل تلاش خواص بود که تبدیل به کانون قدرت و ثروت شده بودند. آنچه در طول تاریخ موجب شد ضربه بخوریم و با تلخ کامی مواجه شویم متوجه این دو کانون نامبارک است. 

غیب پرور افزود: هر جایی که حلاوت و پیروزی وجود دارد متوجه افرادی است که به قدرت و ثروت ارتباطی ندارند، مانند امام(ره) که وقتی از ایشان در پرواز پاریس-تهران سوال می کنند چه احساسی از بازگشت به ایران دارند، می فرمایند هیچ. امروز هم تبلور این روحیه در رهبر معظم انقلاب وجود دارد.

با تاکید بر اینکه خواص نقش آفرینان اصلی جامعه هستند، گفت: در فتنه ۸۸ چه کسانی داشتند انقلاب را دچار مشکل می‌کردند؟ و امروز چه کسانی برای تطهیر آن ماجرا تلاش دارند؟ هم آن زمان و هم امروز این خواص هستند که نقش آفرینی می کنند.

وی تاکید کرد: امروز ضد ولایت فقیه کسی است که با رهبری مخالفت می کند. مشکل طلحه و زبیر از آنجا شروع شد که خود را هم عرض امیرالمؤمنین دیدند، کسی هم که خودش را هم عرض ولایت فقیه بداند دچار انحراف شده است.

سردار غیب پرور افزود: خیلی ها که در انقلاب دچار مشکل شدند و بعضاً هم دستشان از دنیا کوتاه شده مشکل شان این بود که خود را هم عرض ولایت فقیه می دیدند.

وی گفت: مشی ما در بسیج تعامل با دولت است چون مردم ذی حق هستند و ما هم نوکر مردم، از سر نوکری مردم خواهان تعامل با دولت هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه صحبت‌های خود گفت: از آقای حسن مرادی که سال‌ها در خبرگزاری فارس و بسیج اساتید فعالیت کرده و در فتنه از انقلاب دفاع کرده قدردانی می کنیم و تصمیم بر این شد که وی به عنوان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فعالیت کند.

وی با اشاره به نحوه شهادت شهید حججی گفت: شهید حججی به فرموده رهبر معظم انقلاب مانند حجتی از سوی خدا شد، در سال‌های گذشته افرادی مانند شهید حججی زیاد وجود داشت. حتی اخیرا نیز یکی از نیروهای مدافع حرم را مثله کردند.

سردار غیب پرور خاطرنشان کرد: بسیج برای همه اقشار و طیف‌هاست، هر فردی که انقلاب، امام، رهبری و نظام را قبول داشته باشد بسیجی است کما اینکه ممکن است در بسیج پرونده و مدرکی از او وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به مراسم تکریم و معارفه روسای سازمان بسیج اساتید و سازمان بسیج فرهنگیان، گفت: تغییر سنگرها در طول تاریخ انقلاب اسلامی امری طبیعی است. در نظام اسلامی مسئولیت ها امانت است که در یوم الحساب باید پاسخگوی آنها باشیم. در نظام انتخابات بسیج نیز مراکز بسیار زیادی دخیل هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به انتصاب‌های صورت پذیرفته گفت: آقایان مرادی و زارعی دارای سوابق انقلابی و بسیجی زیادی هستند اما موفق نخواهند شد مگر با همکاری همگانی مجموعه سازمان بسیج مستضعفین که باید همکاری با آنها صورت بپذیرد.

در پایان این مراسم با تکریم از صلاحی رئیس سابق سازمان بسیج اساتید و رمضانیان رئیس سابق سازمان بسیج فرهنگیان، مجتبی زارعی و حسن مرادی به عنوان روسای جدید این سازمان‌ها معرفی شدند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.