سردار غیب پرور گفت: جوان ها مسجد پایگاه دوستی، کانون آموختن و آمادگاه رزم بدانند و به مساجد رو کنند..
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سردار غیب پرور  در روز جهانی  مسجد  در گفتگو با این پایگاه گفت: آتش زدن مسجدالاقصی قبله اول مسلمین جهان در سال ۱۳۴۸ توسط صهیونیست‌های کودک کش، نشان از عمق کینه دشمنان اسلام از مساجد است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به اینکه مسجد یکی از مهمترین محورهای وحدت مسلمان است افزود: نگاه اسلام به مسجد، نگاهی ژرف و شکوهمند است؛ چرا که خداوند، مساجد را مکان هایی برای اوج گرفتن و رسیدن به قله قرب الهی می داند و به مؤمنان، مکانی چون مسجد را معرفی می کند تا از آن به عنوان  کانون محوری عبادت و بندگی و در عین حال مرکز تعاملات مردم با یکدیگر، بهره گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج با تأکید بر اینکه نام گذاری روزی به نام روز جهانی مسجد، فرصتی برای بزرگداشت مسجد است، گفت: بهبود و ارتقای محتوا و برنامه‌های فرهنگی مساجد و تکریم نیروهای فعال در آن و همچنین هماهنگی بین فعالان عرصه مساجد از جمله نکات مهمی است که باید مورد توجه متولیان مساجد باشد.. وی در ادامه گفت: هر کاری که باعث رونق و آبادانی مسجد می گردد و باعث جذب جوانان و نوجوانان به مسجد می‌شود باید با برنامه ریزی متولیان مسجد تحقق یابد.

سردار غیب پرور با اشاره به کارکردهای دینی، آموزشی، اجتماعی و سیاسی مسجد گفت: مساجد پایگاه اصلی دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی هستند و بسیج با اعتقاد به این امر است که رویکرد خود را توجه بیش از پیش به مسجد قرار داده و تمرکز فعالیت های خویش را در مسجد گذاشته است.

وی با تأکید بر اینکه نظام سلطه می خواهد جوانان  را از مساجد، دور کند گفت: مساجد ظرفیت اقناع فرد فرد جامعه را دارد لذا  جوانان مساجد را پایگاه دوستی، کانون آموختن و آمادگاه رزم بدانند و مساجد را با حضور خود، پر شور و نشاط نمایند.

رئیس سازمان بسیج در پایان پر شور بودن مساجد در دانشگاه‌ها را  نشانه‌ای از اقبال جوانان فرهیخته به مساجد بر شمرد و گفت: اولویت بسیج بستر سازی و فراهم نمودن زمینه های اتصال هر چه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان و سایر اقشار بسیج به مساجد است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.