نمايندگان كويتي به دولت درباره اعزام نيرو به بحرين هشدار دادند

نمايندگان كويتي به دولت درباره اعزام نيرو به بحرين هشدار دادند
پنجشنبه, 12/26/1389 - 14:43
نمايندگان كويتي اعزام نيروهاي سعودي و برخي ديگر از كشورهاي عرب حوزه خليج فارس به بحرين براي سركوب تظاهرات مسالمت آميز مردم در اين كشور را محكوم كردند.
نمايندگان كويتي به دولت درباره اعزام نيرو به بحرين هشدار دادند
به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين به نقل از فارس، "عدنان عبدالصمد " از نمايندگان پارلمان كويت به شبكه خبري العالم گفت: ما به طور كامل اين دخالت صورت گرفته در بحرين را محكوم مي كنيم و هيچ دستاويز قانوني و حقوقي براي چنين اقدامي وجود ندارد و حتي شوراي همكاري خليج فارس و توافقنامه هاي مشترك براي دفاع مشترك براي مقابله با تجاوزگري نظامي خارجي است.

"صالح عاشور " نماينده ديگر پارلمان كويت نيز گفت: توافقنامه امنيتي بين كشورهاي شوراي همكاري خليج فارس براي مقابله با هرگونه حمله خارجي است و هم اكنون چنين چيزي روي نداده است بلكه يك سري مشكلات داخلي در بحرين وجود دارد كه به شيوه دموكراتيك و سياسي و فشار مردمي حل مي شود و اعزام نيروها به بحرين با همه منشورهاي بين المللي مغاير است.

درهمين حال، نمايندگان ديگر كويتي هم تهديد كردند كه اقدامات سياسي قاطعي را از جمله استيضاح معاون اول نخست وزير و وزير دفاع و بازخواست سياسي آنها را در صورت اقدام دولت در اعزام نيرو به بحرين اتخاذ خواهند كرد زيرا چنين اقدامي با مباني دموكراتيك و حقوق بشري در تضاد است.

دولت كويت تصميم گرفته است كه نيرو به بحرين اعزام نكند و گفته است كه به حمايت از گفت وگو بين دستگاه حاكمه و مردم بحرين اكتفا خواهد كرد.

در همين حال، گروهي از نيروهاي سياسي كويت خواهان برگزاري تظاهرات اعتراض آميز مقابل سفارت بحرين براي محكوم كردن حمله به معترضان بحريني شدند و شماري از شخصيت هاي سياسي نيز در بيانيه اي بر نامشروع و غيرقانوني بودن ورود نيروهاي سعودي و اماراتي و قطري در بحرين تاكيد و خواهان خروج فوري آنها شدند.

اين درحالي است كه برخي نمايندگان جريان سلفي ها در پارلمان كويت مثل "وليد الطباطبائي " و "محمد هايف " كه همتايان سلفي آنها در بحرين به تظاهرات كنندگان مسالمت جو در بحرين با قمه و باتوم و قداره حمله مي كنند، حمايت خود را از اعزام نيرو از كويت به بحرين براي سركوب مردم خواهان برپايي مشروطه سلطنتي در كشورشان را اعلام داشتند.

انتهاي پيام/++

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.