همگان ديديم كه بسيج در فتنه سال گذشته سينه خود را سپر كرد و در برابر دشمنان ايستاد و اجازه نداد كه آنها به درون كشور وارد شوند.
نسخه مناسب چاپ

آيت الله سبحاني :

بسيج در فتنه سال گذشته سينه خود را سپر كرد

همگان ديديم كه بسيج در فتنه سال گذشته سينه خود را سپر كرد و در برابر دشمنان ايستاد و اجازه نداد كه آنها به درون كشور وارد شوند.

به گزارش روابط عمومي رياست سازمان بسيج مستضعفين ،آيت الله جعفر سبحاني در ديدار با سردار محمد رضا نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين و هيأت همراه ،با بيان اين مطلب كه تقارن هفته بسيج با روز ولايت حضرت علي (ع) موضوع مهمي بوده كه آن را به فال نيك مي گيريم و اميد است بسيجيان همواره از علي (ع) تبعيت و الگوبرداري كنند ، گفت :

مسئله غدير ،مسئله اكمال دين است ؛ البته اكمال دين تا آن روز محقق نشده بود چون ايشان ۱۳ سال تمام در مكه زندگي كرد و دراين مدت فرصتي براي تبليغ و تعليم اسلام نداشت و اگر هم فعاليتي مي كرد بصورت زير زميني بود .

ايشان افزودند : ۱۰ سالي هم كه در مدينه بودند آن قدر درگير اداره جامعه مسلمين بودند كه فرصتي براي رسيدگي به ساير امور را نداشتندزيرا از يك طرف مي بايست با مشركين مي جنگيد و از سوي ديگر با قبايل از جمله يهود ونصارا مذاكره مي كرد . بنابراين در طي اين مدت نتوانست به تبليغ و تفسير دين مبين اسلام بپردازد .

اين مرجع تقليد با اشاره به آيات ابلاغ واكمال ،خاطر نشان كرد: روز غدير، روز اكمال دين است و خداوند نيز به پيامبر فرمودند كه اگرجانشين خود رامشخص نكني، رسالت خود را تكميل نكرده ايد. پس بايد از اين روز نهايت استفاده را كرده و در شناسايي دين و مذهب خود بكوشيم و پاسخگوي شبهات باشيم. زيرا در واقعه غدير دين اسلام تكميل شد .

اين استاد حوزه علميه قم در ادامه در تشريح نقش بسيج ،آنرا به عنوان بازوي توانمند انقلاب اسلامي معرفي كرد و گفت : بسيج را بايد تكريم كرد، البته بسيجيان به تكريم نياز ندارند اما بايد توجه داشت كه تكريم بسيج تكريم انقلاب و نظام است.لذا انتظار مي رود كه نسبت به زندگي و معيشت بسيجيان و رزمندگان توجه لازم صورت گيرد.

آيت الله سبحاني تاكيد كرد: بايد تلاش كرد تا بسيج در همه اقوام گسترش يابد به ويژه در حاشيه كشور كه اين موضوع بسيار مهم است.

زيرا هر چه بسيجيان و فرهنگ بسيجي در اين مناطق بيشتر باشد، كشور امن تر بوده و دشمنان ناكام تر هستند .

در ابتداي اين بازديد سردار محمد رضا نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين نيز گفت : بسيج در سال گذشته در پيشاپيش همه مردم از فتنه بزرگي كه شايد در تاريخ امتي به سلامت از آن عبور نكرده ، به سلامت عبور كرد .

وي افزود : بسيج در رويكرد جديد خود كه در عرصه هاي علمي ، سازندگي ، تحقيقي و مردم ياري دارد اميد وار است بتواند انقلاب را به اهدافش روز به روز نزديكتر كند ./

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.