بزرگداشت شهيدان، احياي نام آنان، تحقيق در مورد كارهاي آنها، توليد آثار مكتوب و تصويري و صوتي و امثال اينها از زندگي آنها و از اقدامات و جهاد آنها، كارهاي بسيار باارزشي است.توجّه كنيد كه بزرگداشت شهيدان عميق انجام بگيرد؛ صِرف تأمين يك عنوان نباشد، كاملاً با عمق، با فرصت، با دقّت، با وقت گذاري، با بهره گيري از هنر از يك سو، و روح تحقيق از سوي ديگر، انجام بگيرد تا ماندگار و اثرگذار باشد.مسئله ي دفاع مقدّس علاوه بر اينكه يك آزمون بزرگي بود براي ملّت ايران، آزموني هم بود براي بُروز استعدادها، هم استعداد اشخاص، هم استعداد مناطق كشور.در سپاه، شما ملاحظه ميكنيد يك جواني وارد ميدان جنگ ميشود و در حالي كه از مسائل نظامي هيچ اطّلاعي ندارد و وارد نيست، در ظرف يك سال، يك سال و نيم، دو سال تبديل ميشود به يك استراتژيست نظامي؛ اين خيلي مهم است.دليل مهارت شهدا و سرداران بزرگ و عظمت كار اينها اين است كه پختگان نظامي ما، برادراني كه در ارتش بودند و سالها كار كرده بودند همه، كار اينها را و فكر اينها را تصديق و تأييد ميكردند.شهدا و سرداران بزرگ توانستند يك ارتش مجهّز پشتيباني شده ي از سوي قدرتهاي بزرگ را، با آن همه سازوبرگ در عمليّات هاي فوق العاده عجيبي، آنچنان در محاصره بيندازند كه آنها خودشان حيرت كنند.يك جوان بيست وهفت بيست وهشت ساله و حدّاكثر سي ساله در وقت شهادت، و در اوج توانايي هاي نظامي يك انسان، يك جوان؛ او از كجا شروع كرد كه به اينجا رسيد؟ در چه مدّتي به اينجا رسيد؟ اين خيلي مهم است.مردم مازندران واقعاً فداكاري كردند، ازخودگذشتگي كردند، جوانهايشان را با اخلاص فرستادند، و اين جوانها رفتند، ايستادگي كردند و مقاومت كردند؛ توانستند كارهاي برجسته و بزرگي را انجام بدهند.داستان آمل كه يك حركت مردميِ عجيبي مردم آمل نشان دادند.اينكه امام (رضوان الله تعالي عليه) در وصيّتنامه از مردم آمل اسم آوردند، نشان دهنده ي عظمت كار اينها - قشرهاي مختلف، حتّي زنها - است. دخترك چهارده پانزده ساله در همين داستان آمل، ميرود ميجنگد و به شهادت ميرسد.مازندران انصافاً در جنگ امتحان بسيار خوبي داد. بيش از ده هزار شهيد مازندران دارد.مردم مازندران از وقتي كه مسلمان شدند، پيرو اهل بيت بودند؛ يعني از همان اوّل، اسلامِ اينها همراه بود با پيروي از اهل بيت (عليهم السّلام).با اينكه در دوران رژيم طاغوت دشمنان اسلام و عوامل دستگاه طاغوت، اين همه عليه دين و تقوا و عفاف و معنويّت - هم از لحاظ اخلاقي، هم از لحاظ رفتاري، هم از لحاظ عقيدتي - در استان مازندران كار كرده بودند، در عين حال اين مردم ايمانشان را اين جور حفظ كردند و اين جور در دورانهاي سخت بُروز دادند.
شنبه  / 30 فروردين 1393
 
آرشیو کلام رهبری
 
آرشيو
 
امام خامنه اي: همين بحث سبك زندگي و اسلوب زندگي به حسب نظر اسلام، اين در داخل بسيج مي تواند يك معيار براي خودشناسي باشد.
سبك زندگي امام خامنه اي/ 11
عكسي از نعلين براي نشان دادن مظلوميت و ساده زيستي
امام خامنه اي: همين بحث سبك زندگي و اسلوب زندگي به حسب نظر اسلام، اين در داخل بسيج مي تواند يك معيار براي ...
مقدم فر گفت: در‌ سال‌هاي اخير هرجا مدير جهادي (با همان شاخصه‌هاي تلاش، اخلاص و حركت علمي و برنامه‌اي) در ميدان بوده، موفقيت‌هاي فراواني نصيب نظام شده است و هرجا مديران غيرجهادي بودند فرصت‌ها را سوزاندند.
معاون فرهنگي اجتماعي سپاه پاسداران گفت:
مديران غيرجهادي فرصت‌ها را مي‌سوزانند/آماج تهاجمات فرهنگي دشمنان اعتقادات مردم ...
مقدم فر گفت: در‌ سال‌هاي اخير هرجا مدير جهادي (با همان شاخصه‌هاي تلاش، اخلاص و حركت علمي و ...
رييس سازمان بسيج مستضعفين در واكنش به تحريم نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي گفت: افتخار هر انسان آزاده اي اين است كه چنين رژيم هاي سلطنتي فاسدي در تقابل با آن باشد.
سردار نقدي در واكنش به تحريم نماينده مردم يزد در مجلس شوراي اسلامي:
افتخار هر انسان آزاده اي است كه با چنين رژيم هاي فاسدي در تقابل باشد
رييس سازمان بسيج مستضعفين در واكنش به تحريم نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي گفت: افتخار هر انسان ...
 
 
 
 
اخبار برگزيده
آيت‌الله صديقي در خطبه‌هاي نمازجمعه تهران:
علت اصلي افزايش تحريم‌ها فتنه ۸۸ بود نه مساله هسته‌اي

مشروح/ رئيس‌جمهور در مراسم رژه روز ارتش:
در برابر هر تجاوز قاطعانه مي‌ايستيم/نيروهاي مسلح ايران لنگر ثبات منطقه ...

پيام سردار نقدي به مناسبت روز ارتش؛
قدرت و صلابت توام با بصيرت و ولايتمداري ارتش عزيزمان؛ اجازه ي نگاه چپ را به ...

امير سرتيپ پوردستان:
انحلال ارتش يك شعار استكباري و استراتژي آمريكا بود تا نظام را خلع سلاح كند


اسناد همراهي سازمانهاي بين المللي با منافقين + تصوير

نشر و تبليغ مظلوميت در عمق استكبار؛
كتاب «دا» در قلب آمريكا منتشر مي شود

مسئول قرارگاه خاتم‌الاوصيا(ص) در اجلاس ملي اصحاب عشق:
بايد «جبهه»اي را در مقابل جبهه دشمن قرار داد

آرشيو
فرهنگ كار با تأكيد بر فرهنگ كار سازماني
فرهنگ كار يعني اينكه در وجود كاركنان يك سازمان چه ارزش‌ها و نگرش‌هايي دروني شده و مورد پذيرش جمعي قرار گرفته است. براساس اين رويكرد مي‌توان فرهنگ سازماني را به عنوان پديده عام‌تري در نظر گرفت كه بخشي از آن مربوط به چگونگي انجام كار بوده كه به آن فرهنگ كار گرفته مي‌شود.
ادامه مطلب

آنچه هميشه مي‌خواستيد درباره «اسكار» بدانيد ولي مي‌ترسيديد بپرسيد!
ادامه مطلب

بايد هاي اجرايي سند تحول بنيادين آموزش و پرورش/ بخش اول
انقلاب شكوهمند اسلامي ايران از ابتدا با هدف بازسازي بنيان هاي جامعه اسلامي شكل گرفته ودر پي برقراري جامعه ايده آل و تربيت انسانهاي متعالي است.
ادامه مطلب

ريشه‌يابي دلايل حمايت عربستان از تروريسم مذهبي
خيزش‌هاي عربي عرصه‌ي تازه‌اي براي فعاليت گروه‌هاي نوبنيادگرا و حمايت عربستان از اين گروه‌ها ايجاد كرد. در حال حاضر، ديگر بر كسي پوشيده نيست كه دستگاه امنيتي عربستان سعودي، تحت هدايت بندر بن سلطان، پشت عمليات‌هاي تروريستي در عراق، سوريه، لبنان و يمن است.
ادامه مطلب

نيم نگاه به «نگاهي به شاه»
كتاب «نگاهي به شاه» توسط عباس ميلاني، نويسنده‌ي كتاب جنجالي «معماي هويدا»، نگاشته شده است. نسخه‌ي فارسي اين كتاب در ايران اجازه‌ي چاپ نيافت، اما انتشار نسخه‌ي اينترنتي آن بهانه‌اي شد تا به نقد و بررسي، نكات مثبت و منفي كتاب حاضر بپردازيم. اين كتاب، كه روايتي داستاني دارد، همچون كتاب سابق ميلاني، بسيار بحث‌انگيز است.
ادامه مطلب

آرشیو
  •  
  •  
ويژه نامه

اقتصاد مقاومتي
تاريخ : 1392/12/11

غيرت دين
تاريخ : 1392/10/17

اتمام حجت با همه
تاريخ : 1392/09/28
آرشيو
 
اعمال روز

17 جمادي‌الثاني 1435

ذكر روز شنبه
ذكر روز شنبه: يا رب العالمين (100 مرتبه)
نماز روز شنبه
نماز روز شنبه سيّد بن طاوس از حضرت امام حسن عسكري ‏عليه السلام روايت كرده كه فرمود خواندم از كتابهاي پدرانم ...
دعاي روز شنبه
دعاي روز شنبه‏ بِسْمِ اللَّهِ كَلِمَةُ الْمُعْتَصِمينَ، وَ مَقالَةُِ الْمُتَحَرِّزينَ، وَ اَعُوذُ ...
 
تابلو اعلانات
پيام تسليت رييس سازمان بسيج مستضعفين در پي ارتحال مادر شهيد بروجردي
پيام تسليت سردار نقدي در پي درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمين تويسركاني
سردار نقدي در پيامي به مناسبت شهادت سردار جانباز سرافراز «سيد عباس موسوي»
آرشيو
 
شهدای شاخص بسیج در سال 93