اسراييل با محاصره غير انساني غزه، عنان گسيخته به نيات پليد خود جامه عمل پوشانيد و ساكنان بي دفاع اين منطقه را در كمال بي رحمي در تاريكي مطلق و سرماي شديد زمستان بدون هيچ گونه احساس شرم وگناه و پايبندي به اصول اخلاقي و انساني رها كرد
نسخه مناسب چاپ
نویسنده: 
خليل العناني

اسراييل با محاصره غير انساني غزه، عنان گسيخته به نيات پليد خود جامه عمل پوشانيد و ساكنان بي دفاع اين منطقه را در كمال بي رحمي در تاريكي مطلق و سرماي شديد زمستان بدون هيچ گونه احساس شرم وگناه و پايبندي به اصول اخلاقي و انساني رها كرد . بعد از سيطره حماس بر نوار غزه از شش ماه گذشته انتظار مي رفت كه اسراييل به چنين اقدامي دست بزند و به اين دليل اين اقدام را به تاخيرانداخت تا سرماي سخت زمستان فرا رسد و كمبود برق و انرژي بيشتر احساس شود و گرسنگي و درد و رنج مردم در منطقه تحت اداره حماس بيشتر خود را نشان دهد. بنابراين تمامي گذرگاه هاي مرزي را بست تا فلسطينيان نتوانند از نوار غزه به رفح مصر رفت و آمد داشته باشند. اين اقدام جنايتكارانه اي است كه ضمير و وجدان آدمي نمي تواند سكوت در برابر آن را بپذيرد . اشغالگران با اين اقدام خود در واقع در صدد تكميل سلسله اقدامات مجرمانه اي بودند كه با كشتارهاي بي رحمانه در غزه آغاز شده بود ؛ كشتاري كه فقط در طي دو روز بيش از سي شهيد برجاي گذاشت و جوامع بين المللي هيچ گونه واكنشي از خود نشان ندادند و به ياري اين مردم ستمديده نشتافتند.
اكنون اين سوالات مطرح است كه اسراييل از غزه چه مي خواهد ؟ آيا خواستار اشغال مجدد اين منطقه است ؟ آيا مي خواهد حماس و ملت فلسطين را تنبيه كند ؟
حقيقت امر اين است كه تصميم محاصره غزه با هماهنگي و اجماع كابينه اين رژيم صورت گرفته است و مجال و ميداني براي خود نمايي و رقابت سياسي ميان احزاب و گروه هاي داخلي از جمله ايهود باراك بود كه اعلام كرده بود كه اگر فعاليت گروه هاي مقاومت فلسطيني متوقف نشود؛ غزه مورد حمله قرار خواهد گرفت.
اسراييل جلوگيري از شليك موشك مقاومت فلسطين به سوي شهرك سديروت را بهانه اي براي محاصره غزه قرار داد؛ در حالي كه به طور حتم اين بهانه و دستاويز، واهي و بي اساس است زيرا موشك هاي مقاومت در مقابل تكنولوژي و امكانات شگفت آور ارتش اشغالگر كه از انواع سلاح هاي پيشرفته و مدرن براي رويارويي با فلسطينيان استفاده مي كند؛ چه تاثيري مي تواند داشته باشد.
سكوت مرگبار آمريكاييان در اين زمينه نيز بسيار شگفت آور است. تا زمان نگارش اين مقاله هيچ بيانيه رسمي در مورد حوادث اخير غزه از جانب دولت آمريكا منتشر نشده است. گويي اين حادثه در كره زمين اتفاق نيفتاده است و همين آمريكايي ها نيستند كه در مورد حادثه مرگ حتي يك تن در جهان سنگ صلح و انسان دوستي به سينه مي زنند . اكنون پوچي ادعاهاي بوش در مورد اين كه فلسطينيان و رژيم اشغالگر تا پايان امسال مي توانند به صلح دست يابند كاملا آشكار شده است.
اسراييل با اين گونه اقدامات جنايتكارانه خود در غزه سه هدف اساسي را دنبال مي كند: اول اين كه حماس را تحت فشارهاي روحي و رواني قرار دهد و مسئول حوادث غزه معرفي كند تا سر پوشي براي ناتواني و ناكامي اين رژيم در مقابل ملت فلسطين و ملل عرب باشد . اسراييل با تشديد محاصره و گرسنگي و اعمال فشار بيشتر بر ملت فلسطين مي خواهد حماس را مجازات كند و اين گونه مشخص است كه مي خواهد به فلسطينيان بگويد كه بايد از پشتيباني حماس دست بكشند و نوار عزه را به فتح تحويل دهند . اين اقدامات در جهت ايجاد تفرقه ميان حماس و فتح و دامن زدن بيشتر به اختلافات ميان اين دو صورت مي گيرد و اين دو نبايد در دام اين رژيم گرفتار شوند زيرا اسراييل در نهايت خواهان نابودي هر دو گروه است و هيچگاه چشم ديدن سرافرازي و سربلندي فلسطينيان را ندارد.
دوم اين كه اسراييل مي خواهد به حماس فشار بياورد تا از شليك موشك به شهرك سديروت جلوگيري كند و حماس مجبور به مذاكره در مورد نظامي اسراييلي اسير گلعاد شاليت شود . در حالي حماس بعد از كشتار محله الزيتون غزه گفت و گو در اين باره را متوقف كرده است .
سوم اين كه اسراييل با تحميل محاصره مي خواهد؛ مقاومت تمامي گروه هاي فلسطيني را متوقف سازد و زير ساخت هاي آنان را از بين ببرد و مانع از حمايت هاي بي دريغ مادي و معنوي فلسطينيان از گروه هاي مقاومت شود و رهبران مقاومت را نابود كند. اخيرا رسانه هاي اشغالگران از طرح ترور رهبران حماس از جمله اسماعيل هنيه پرده برداشته اند.
اسراييل به درستي مي داند كه اين گونه اقداماتش فقط به اصرار و پافشاري فلسطينيان به دفاع از سرزمين و ملت خواهد انجاميد و شايد اسراييل با اين گونه اقدامات غيرانساني خود در شعله وري انتفاضه سوم سهيم باشد و ديگر دير شده باشد و پشيماني برايش سودي نداشته باشد.

منبع: سايت شهيد آويني
انتهاي پيام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.